Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Niekerk: ‘De urnenmuur is zo zakelijk’

9 november 2009    Zuidhorn-nieuws
niekerk - De begraafplaats van Niekerk krijgt ruimte voor urnengraven. Er was al een urnenmuur, maar die is erg onpersoonlijk, vindt Gerlof van Dijk. Hij verloor in januari zijn vrouw Greetje. "Mijn

niekerk -
De begraafplaats van Niekerk krijgt ruimte voor urnengraven. Er was al een urnenmuur, maar die is erg onpersoonlijk, vindt Gerlof van Dijk. Hij verloor in januari zijn vrouw Greetje. "Mijn kinderen zagen dat op andere begraafplaatsen wel de mogelijkheid bestond om een urn in een klein graf te zetten, maar in Niekerk kon dat nog niet. Ik heb de gemeente Grootegast toen gevraagd of er een urnenveld kon komen."
Gemeentewoordvoerder Dirk Jan Westerhof zegt dat de gemeente geen enkel bezwaar zag om ruimte te maken voor urnengraven. "Als de behoefte bestaat willen wij daar graag aan meewerken." Van Dijk is erg blij met de beslissing. "Een graf is toch heel persoonlijk. Bij de urnenmuur is de nis standaard, en het plaatje ervoor ook. Dat wilde ik liever niet." Van Dijk bewaart de urn van zijn vrouw nu nog thuis, maar daar wil hij verandering in brengen. "De goedkeuring van de gemeente maakt de weg vrij om mijn vrouw op de begraafplaats haar laatste rustplaats te geven. We kunnen nu op zoek gaan naar een mooie steen."
09-11-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →