Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nederland Leest ook van start in Westerkwartier

14 oktober 2011    Zuidhorn-nieuws
Van 21 oktober tot en met 18 november 2011 vindt de zesde editie plaats van de campagne Nederland Leest. Dit keer doen ook de bibliotheken in het Westerkwartier hun leden de roman Het leven is vurrukkulluk van Remco Campert cadeau. Een onweerstaanbaar, bijna achteloos en tegelijk sierlijk opgeschreven verhaal over twee vrienden, Mees en Boelie, die beiden verliefd zijn op het zestienjarige meisje Panda.

Debat over de sixties in Bibliotheken Grootegast en Marum
In de sfeer van de zestiger jaren worden in de bibliotheken van Grootegast en Marum ter gelegenheid van Nederland Leest! debatavonden georganiseerd. Kom ook en ga in discussie met een panel, onder leiding van mevrouw Gré Rozema uit Grootegast. Een aantal jongeren van nu en een aantal ervaringsdeskundigen uit de zestiger jaren hebben zitting in het panel. Belangrijke stelling: ‘De maatschappij anno 2011. Een groot verschil of herhaling van de sixties?’
Iedereen is van harte welkom op maandag 14 november in Bibliotheek Grootegast en op vrijdag 18 november in Bibliotheek Marum. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. De toegang is vrij.

Literaire avond in Zuidhorn
Bibliotheek Zuidhorn organiseert samen met het Cultureel Centrum Zuidhorn op woensdag 26 oktober een literaire avond met een sprankelend optreden van verschillende noordelijke auteurs, te weten Meindert Talma, Lupko Ellen, Herman Sandman, Renée Luth en Bill Mensema. Aanvang 20.30 uur en de toegang bedraagt € 5,00.

Optreden Remco Campert in Groningen
Ronald Giphart schreef de lofrede op Het leven is vurrrukkulluk. Gipharts ode aan dit 50 jaar oude literaire meesterwerk wordt afgedrukt in de Nederland Leest-editie van Het leven is vurrukkulluk.
Tijdens Nederland Leest 2011 gaat de 82-jarige auteur van het campagneboek op tournee. Remco Campert geeft, met Philip Freriks en Ronald Giphart, een viertal optredens in het land. Het theaterprogramma bestaat onder meer uit een quiz en natuurlijk is de meester zelf aan het woord. Op zaterdagavond 5 november a.s. treden de heren op in de Centrale Bibliotheek in de stad Groningen. Meer informatie is te vinden op http://www.mijneigenbibliotheek.nl.

Verschillende versies
Het leven is vurrukkulluk verschijnt in verschillende edities, waaronder een gesproken versie en een eenvoudig lezen editie. Mensen die moeite hebben met lezen kunnen nu ook meedoen met Nederland Leest en kunnen tevens deelnemen aan de openbare discussies over het boek. Ook middelbare scholieren lezen het boek van Nederland Leest . Middels een speciale website kunnen zij speciale opdrachten uitvoeren en alles te weten komen over schrijver, boek en context. Tijdens de internetuitzending Nederland Leest Live! op 16 november gaan leerlingen uit heel Nederland in gesprek over het boek.

Zesde editie
Nederland Leest wordt in 2011 voor de zesde keer georganiseerd. Vorig jaar stond De grote zaal van Jacoba van Velde centraal. Daarvoor waren dat Oeroeg van Hella S. Haasse (2009), Twee vrouwen van Harry Mulisch (2008), De gelukkige klas van Theo Thijssen (2007) en Dubbelspel van Frank Martinus Arion (2006). Philip Freriks is ambassadeur van Nederland Leest. Nederland Leest is een initiatief van de CPNB, in samenwerking met de VOB (Vereniging Openbare Bibliotheken).

Meer informatie over de campagne Nederland Leest is te vinden op http://www.nederlandleest.nl
14-10-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →