Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nederland Leest ook van start in bibliotheken Westerkwartier

30 oktober 2012    Zuidhorn-nieuws
Van 1 tot en met 30 november vindt de zevende editie plaats van de campagne Nederland Leest. Dit keer doen de bibliotheken in het Westerkwartier hun leden (zo lang de voorraad strekt) de roman De donkere kamer van Damokles van Willem Frederik Hermans cadeau.

Dit boek gaat over een jongeman die tijdens de bezetting opdrachten uitvoert van iemand uit het verzet op wie hij sprekend lijkt. Na de bevrijding wordt hij gekwalificeerd als een landverrader en tracht hij wanhopig het tegendeel te bewijzen.

Lofrede
Claudia de Breij schreef de lofrede op De donkere kamer van Damokles. De Breijs ode aan deze klassieker van de twintigste-eeuwse literatuur wordt afgedrukt in de Nederland Leest-editie van De donkere kamer van Damokles.

Verschillende versies
De donkere kamer van Damokles verschijnt in verschillende edities, waaronder een gesproken versie en een eenvoudig lezen editie. Mensen die moeite hebben met lezen kunnen nu ook meedoen met Nederland Leest en kunnen tevens deelnemen aan de openbare discussies over het boek. Ook middelbare scholieren lezen het boek van Nederland Leest. Middels een speciale website  kunnen zij speciale opdrachten uitvoeren en alles te weten komen over schrijver, boek en context. Tijdens de internetuitzending Nederland Leest Live! op 13 november gaan leerlingen uit heel Nederland in gesprek over het boek. In 1963 werd De donkere kamer van Damokles verfilmd door Fons Rademaker met als filmtitel Als twee druppels water.

Slotdebat
Op 30 november wordt Nederland Leest groots afgesloten met een gigantisch debat. Nederland Leest-ambassadeur Philip Freriks treedt op als host, presentator Joost Hoebink is debatleider, de filosofen Frank en Maarten Meester jagen het debat aan. Aanmelden voor het slotdebat en meer informatie over de campagne Nederland Leest is te vinden op http://www.nederlandleest.nl

Zevende editie
Nederland Leest wordt in 2012 voor de zevende keer georganiseerd. Vorig jaar stond Het leven is vurrukkulluk van Remco Campert centraal. Daarvoor waren dat De grote zaal van Jacoba van Velde (2010), Oeroeg van Hella S. Haasse (2009), Twee vrouwen van Harry Mulisch (2008), De gelukkige klas van Theo Thijssen (2007) en Dubbelspel van Frank Martinus Arion (2006). Philip Freriks is ambassadeur van Nederland Leest. Nederland Leest is een initiatief van de CPNB, in samenwerking met de VOB (Vereniging Openbare Bibliotheken)

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →
Noorderlicht noorderlicht zuidhorn

Wijk Noorderlicht doet zijn naam er aan: Het Noorderlicht goed te zien

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
In de Oostergast wijk in Zuidhorn
Lees verder →