Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Natuur en poëzie: een geslaagde combinatie

13 september 2011    Zuidhorn-nieuws
Schrijver/dichter Gritter en boswachter Jan Willems blikken met tevredenheid terug op het project ‘Zinnen Verzetten’.
Nieuws-tussen-de-parnassiagritter

Onder deze titel organiseerde de dichter samen met Staatsbosbeheer Lauwersmeer excursies waarin natuur en poëzie op een bijzondere manier werden verknoopt. De wandelingen trokken bijna zeventig deelnemers, verdeeld over vier excursies.

LAUWERSOOG/DEN ANDEL – De tochten werden gehouden in het Nationaal Park Lauwersmeer, en startten telkens in het nieuwe activiteitencentrum ‘De Bosschuur’. Na een ontvangst met koffie en thee vroeg Gritter de aandacht met een openingsgedicht, waarna hij en de boswachter de deelnemers over de Ballastplaat loodsten. Tijdens de wandelingen vertelde Willems over de ontwikkelingen van het natuurgebied door de jaren heen. Van de afsluiting van de Lauwerszee, in 1969, tot het heden, waarin hard wordt gewerkt om het open karakter van het Lauwersmeergebied te behouden. Tijdens de wandelingen droeg Gritter poëzie voor, waarin hij zijn impressies gaf van het verleden, heden en toekomst van het unieke natuurgebied. Het ene moment lyrisch, het andere moment beschouwend. Zo ontstond een verrassende combinatie van natuurfeiten en persoonlijke beleving. Toevallig was dat Gritter tijdens de gedichtencyclus de wolf oproept om naar Nederland te komen. En prompt liet één zich zien, in natuurgebied de Gelderse Poort.
De combinatie natuur en poëzie smaakt zowel volgens de boswachter als de dichter naar meer. Beiden sluiten niet uit, dat de excursie volgend jaar weer gehouden gaat worden. Tot die tijd werpt de dichter zich op nieuwe voordrachtprojecten. Zo treedt hij op 30 september op in Galerie Forma Aktua (Groningen) tijdens een foto/poëzieavond, georganiseerd rondom het fotografiefestival Noorderlicht. In de zomer van 2012 hoopt hij het project “Dichters op het Erf” in Den Andel te realiseren, waarbij een tiental dichters in zijn ruime, landelijk gelegen tuin hun poëzie gaan voodragen, afgewisseld door lichte muziek.

 

Foto: Gritter tijdens de voordracht van één van zijn gedichten, tussen de Parnassia

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →