Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nationale Archeologiedagen in Museum Wierdenland

16 juni 2022    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Archeoloog voor een dag
Archeoloog

Vrijdag 17 juni en zondag 19 juni zijn er verschillende activiteiten in Museum Wierdenland in het kader van de Nationale Archeologiedagen, dus meld je aan en kom vooral langs!

Vrijdag 17 juni van 14:00-17:00 zijn er twee verschillende activiteiten.
Determineer je eigen vondsten
Heb je wel eens iets gevonden waarvan je denkt dat het een archeologische vondst is maar weet je niet precies weet wat het is, hoe oud het is, waar het vandaan komt of heb je er nog andere vragen over? Neem je vondst dan mee naar Museum Wierdenland en ga samen met masterstudenten Archeologie van de Rijksuniversiteit Groningen op zoek naar antwoorden op al je vragen over je eigen vondsten.

Archeoloog voor een dag
Kinderen kunnen in de archeologische graafbak achter het museum ervaren hoe het is om als een echte archeoloog te werken. Onder leiding van studenten archeologie gaan ze op zoek gaan naar archeologische vondsten. Ze leren hoe je vondsten zo voorzichtig mogelijk uit de grond haalt met behulp van archeologische instrumenten en nemen een heus archeologendiploma mee naar huis!

Zondag 19 juni 14:00-14:30 en 15:00-15:30
We hebben wel vaker gidsen in ons museum, maar nu is er speciaal voor de Archeologiedagen een kindergids! 
In Museum Wierdenland is van alles te zien en te doen, heel interessant maar pffff soms ook wel veel. Waar moet je nu precies naar kijken en wat heeft het met elkaar te maken?
Loop daarom met een gids door het museum, stel je vragen en hij vertelt je de belangrijkste informatie. Door het doen van een opdracht begrijp je nog beter welke voorwerpen je in het museum ziet en waar ze voor gebruikt werden.

Ontzettend leuke activiteiten, maar een beperkt aantal plaatsen, dus ga snel naar onze website en/of reserveer een tijdslot via een mail naar boekingen@wierdenland.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →