Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nanninga’s Bos: van productiebos naar Natuurbos

16 september 2020    Zuidhorn-nieuws - fotos
Stephan Oosterbaan maakte er een video over
Nanningas bos

Nanninga’s Bos ligt een kilometer ten zuiden van de Coendersborg in Nuis. Het is in de 19e eeuw aangelegd door de familie Niemeijer, als onderdeel van hun buitenverblijf en later overgenomen door de Nanninga’s die het als houtproductiebos wilden gebruiken. Zij slaagden er niet in om het bos rendabel te maken en lieten de boel de boel.

Sinds 1985 is het bezit van het Groninger Landschap. De overgang van naaldbos naar natuurbos is hier al heel goed zichtbaar. Het dode hout van de gekapte naaldbomen blijft liggen. Hierdoor krijgen insecten en planten de kans zich in het bos te vestigen. En deze trekken weer vogels en andere diersoorten aan. Bron Groninger Landschap

 

 

Eerder maakte Stephan Oosterbaan video’s over Trimunt, Zuidhorn, Aduarderzijl,Lutjegast, De Marumerlage, Natuurgebied ‘Oude Riet’ , Het Bolmeer, De lettelberterplassen, Grijpskerk, Aduard, Pieterzijl, de Rioolwaterzuiveringsinstallatie, het waterpark en de Waterschapsheuvel  » Bekijk die ook! 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →