Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nanninga’s Bos: van productiebos naar Natuurbos

16 september 2020    Zuidhorn-nieuws - fotos
Stephan Oosterbaan maakte er een video over
Nanningas bos

Nanninga’s Bos ligt een kilometer ten zuiden van de Coendersborg in Nuis. Het is in de 19e eeuw aangelegd door de familie Niemeijer, als onderdeel van hun buitenverblijf en later overgenomen door de Nanninga’s die het als houtproductiebos wilden gebruiken. Zij slaagden er niet in om het bos rendabel te maken en lieten de boel de boel.

Sinds 1985 is het bezit van het Groninger Landschap. De overgang van naaldbos naar natuurbos is hier al heel goed zichtbaar. Het dode hout van de gekapte naaldbomen blijft liggen. Hierdoor krijgen insecten en planten de kans zich in het bos te vestigen. En deze trekken weer vogels en andere diersoorten aan. Bron Groninger Landschap

 

 

Eerder maakte Stephan Oosterbaan video’s over Trimunt, Zuidhorn, Aduarderzijl,Lutjegast, De Marumerlage, Natuurgebied ‘Oude Riet’ , Het Bolmeer, De lettelberterplassen, Grijpskerk, Aduard, Pieterzijl, de Rioolwaterzuiveringsinstallatie, het waterpark en de Waterschapsheuvel  » Bekijk die ook! 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →