Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nacht van de Nacht gaat live in 2020

23 oktober 2020    Zuidhorn-nieuws
Livestream Nacht van de Nacht programma via Facebook en Youtube
Nachtvdnacht

Naar aanleiding van de huidige situatie rondom het Coronavirus en de afgekondigde maatregelen hebben de Natuur en Milieufederaties besloten om tijdens de Nacht van de Nacht van zaterdag 24 oktober geen fysieke activiteiten, bijeenkomsten en evenementen in het donker te organiseren.

Livestream Nacht van de Nacht
​Wij vinden dit erg jammer en hebben ons best gedaan om toch aandacht te blijven vragen voor duisternis en daarom wordt er dit jaar een avondvullend Nacht van de Nacht programma uitgezonden via Facebook en Youtube. De avond begint om 19 uur met een lezing sterrenkunde voor kinderen door sterrenkundige Jeffrey Bout. Om 20 uur is er een workshop nachtfotografie van ambassadeur Johan van der Wielen (een van de beste nacht- en natuurfotografen) en om 21 uur start ambassadeur Govert Schilling een masterclass sterrenkunde. Het programma wordt om 22 uur afgesloten met een interessante lezing van prof Joke Meijer over de gevolgen van lichthinder op mens en dier. De avond wordt gehost door ambassadeur Vincent Bijlo en ambassadeur Andre Kuipers komt met een oproep. Het hele programma staat hieronder en op de website kunt u meer lezen over de verschillende onderdelen.

Groningse sterrenhemel
Daarnaast roepen de NMF’s iedereen op om de Nacht van de Nacht thuis te beleven. Doof zoveel mogelijk lichten, meld dat aan op de site en geniet van de donkere nacht en sterrenhemel. Wil je precies weten hoe de Groningse nacht zal verlopen en wat er zoal aan de sterrenhemel te zien is? Klik dan hier!

Onderzoek lichthinder
Ook hebben wij in de aanloop van de Nacht van de Nacht niet stilgezeten. In de zomer fotografeerden wij Groningse bedrijven om te zien hoe het gesteld is met hun lichthinder en in de afgelopen maanden gingen we n.a.v. de foto's het gesprek met hun aan. We hebben op die manier toch een aantal bedrijven bewust gemaakt van hun lichthinder en een aantal ervan zijn ook overgegaan tot actie! Klik hier voor meer informatie over ons onderzoek.

Meld lichthinder bij ons!
Het is voor ons goed om te weten aan welke lichtbronnen jij je ergert. Dat doe je door de lichthinder te melden op www.maghetlichtuit.nl De veroorzakers van deze lichthinder ontvangen een verzoek om het licht tijdens de Nacht van de Nacht te doven, en om deze daarna ook ’s nachts uit te laten.

  • Nachtvandenacht2020
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →