Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Na de zomer appeltjes plukken op Natuureiland”

11 april 2017    Zuidhorn-nieuws
Rondleiding door Leo Dop gewaardeerd door bewoners Oostergast
Natuureiland-rondleiding (6)

Maandagavond 10 april organiseerde de gemeente Zuidhorn een rondleiding op het net aangelegde Natuureiland in de wijk de Oostergast. Naast wethouders en raadsleden was ook een groot aantal bewoners, of toekomstige bewoners van de populaire nieuwbouwwijk aanwezig.

Leo Dop, ontwerper van het Natuureiland en medewerker van de gemeente Zuidhorn, nam het gezelschap, bijna letterlijk aan de hand mee en vertelde enthousiast over het project.

Begin maart zijn de eerste 50 bomen geplant op het Natuureiland.  Vanaf komende zomer kunnen bezoekers van het eiland genieten van fruit en noten tijdens een picknick op de zonneweide bijvoorbeeld. Voor de sportievelingen biedt het eiland ook een uitdaging: het sportgedeelte is aangeplant en ook rond de zomer gereed voor gebruik. ” De voetbaldoeltjes zijn al besteld” zei Leo tegen een jeugdige deelnemer aan de rondleiding.

Leo Dop en wethouder Fred Stol zijn altijd al enthousiast geweest over het eiland en vinden het fantastisch om te zien dat het nu echt vorm krijgt. Fred Stol: “Ik ben trots dat onze eigen medewerkers dit hebben bedacht en ontworpen in samenspraak met inwoners. Alle positieve ervaringen van andere parken in onze gemeente zijn in het Natuureiland samengevoegd en dat maakt het zo’n uniek park!” Op dit moment is het park nog niet toegankelijk voor publiek, omdat de paden en bruggen nog ontbreken.

De bedoeling is om na de zomer nog eens over het eiland te lopen en te kijken hoe het zich ontwikkeld heeft. Een aanrader om mee te lopen!

 

  • Natuureiland-rondleiding (1)
  • Natuureiland-rondleiding (2)
  • Natuureiland-rondleiding (3)
  • Natuureiland-rondleiding (4)
  • Natuureiland-rondleiding (5)
  • Natuureiland-rondleiding (7)
  • Natuureiland-rondleiding (8)
  • Natuureiland-rondleiding (9)
  • Natuureiland-rondleiding (10)
  • Natuureiland-rondleiding (11)
  • Natuureiland-rondleiding (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isolatie

Subsidie voor isolatie en ventilatie van woningen

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Reitdieptochten

De Reitdieptochten in Garnwerd krijgen een doorstart!

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zondag 24 augustus 2025
Lees verder →
Watertappunt

Watertappunt bij vvZuidhorn

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eerste bidons snel gevuld
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Merel Veenstra neemt goud mee uit Rotterdam

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
tijdens Nederlands Kampioenschap acrogym in Ahoy
Lees verder →
Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →