Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Na de zomer appeltjes plukken op Natuureiland”

11 april 2017    Zuidhorn-nieuws
Rondleiding door Leo Dop gewaardeerd door bewoners Oostergast
Natuureiland-rondleiding (6)

Maandagavond 10 april organiseerde de gemeente Zuidhorn een rondleiding op het net aangelegde Natuureiland in de wijk de Oostergast. Naast wethouders en raadsleden was ook een groot aantal bewoners, of toekomstige bewoners van de populaire nieuwbouwwijk aanwezig.

Leo Dop, ontwerper van het Natuureiland en medewerker van de gemeente Zuidhorn, nam het gezelschap, bijna letterlijk aan de hand mee en vertelde enthousiast over het project.

Begin maart zijn de eerste 50 bomen geplant op het Natuureiland.  Vanaf komende zomer kunnen bezoekers van het eiland genieten van fruit en noten tijdens een picknick op de zonneweide bijvoorbeeld. Voor de sportievelingen biedt het eiland ook een uitdaging: het sportgedeelte is aangeplant en ook rond de zomer gereed voor gebruik. ” De voetbaldoeltjes zijn al besteld” zei Leo tegen een jeugdige deelnemer aan de rondleiding.

Leo Dop en wethouder Fred Stol zijn altijd al enthousiast geweest over het eiland en vinden het fantastisch om te zien dat het nu echt vorm krijgt. Fred Stol: “Ik ben trots dat onze eigen medewerkers dit hebben bedacht en ontworpen in samenspraak met inwoners. Alle positieve ervaringen van andere parken in onze gemeente zijn in het Natuureiland samengevoegd en dat maakt het zo’n uniek park!” Op dit moment is het park nog niet toegankelijk voor publiek, omdat de paden en bruggen nog ontbreken.

De bedoeling is om na de zomer nog eens over het eiland te lopen en te kijken hoe het zich ontwikkeld heeft. Een aanrader om mee te lopen!

 

  • Natuureiland-rondleiding (1)
  • Natuureiland-rondleiding (2)
  • Natuureiland-rondleiding (3)
  • Natuureiland-rondleiding (4)
  • Natuureiland-rondleiding (5)
  • Natuureiland-rondleiding (7)
  • Natuureiland-rondleiding (8)
  • Natuureiland-rondleiding (9)
  • Natuureiland-rondleiding (10)
  • Natuureiland-rondleiding (11)
  • Natuureiland-rondleiding (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →