Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Na 151 jaar is de winkel van Land schoenmode definitief gesloten

19 oktober 2021    Zuidhorn-nieuws
Laatste paren verkocht
Rene land foto facebook

In 1870 zijn Anne Land en zijn vrouw Antje gestart in Kollum waarna het bedrijf altijd in de familie is gebleven. In 1999 is het filiaal in Zuidhorn geopend en in 2014 werd de zaak in Kollum verkocht. Op 16 oktober 2021 hield het familiebedrijf op te bestaan.

René Stegenga schrijft op facebook:

Dicht!
Na bijna 23 jaar als vijfde generatie in de schoenenzaak te hebben gewerkt houd het bedrijf op 16 oktober 2021 op te bestaan. Altijd met meer dan 100 procent hebben mijn gezin en familie achter mij gestaan om de zaak op het niveau te houden wat we al 151 jaar runnen. Ik heb veelal genoten van alle aspecten die het moderne bedrijfsleven te bieden hebben. Ons assortiment aanpassen op onze klantenkring was altijd weer een uitdaging en heb ik met veel plezier gedaan. We hebben ook een fantastische vaste klantenkring opgebouwd, dat dat geheel wederzijds was, heb ik afgelopen maanden gemerkt toen we bekend maakten dat we definitief met de winkel zouden stoppen! Complimenten en dank aan alle trouwe klanten!!!

“De verandering van de tijd hebben mij besloten te stoppen” was de krantenkop.
Helaas is de detailhandel aan een ongekende verandering onderhevig waardoor het ondernemen op kleine schaal erg wordt bemoeilijkt. Niet alleen de consument is hier debet aan maar ook de leverancier en de overheid. Voor de consument wordt online kopen wel heel makkelijk gemaakt door alles wat gekocht wordt GRATIS te kunnen retourneren. Dit met gevolg dat er veel wordt besteld en met het zelfde gemak wordt teruggestuurd en daarna wordt vernietigt. Dat dit grote gevolgen heeft voor het milieu is daar bij velen niet bekend. Ook de buitenlandse web aanbieders met hun speciale tarieven doen de kleine Nederlandse detailhandel zeker geen goed en leidt tot oneerlijke concurrentie

Hulde aan alle kleine winkeliers die de dorpen en binnensteden levendig houden!

Het bewust worden van ons (koop)gedrag zal de komende jaren voor ons allen een grote uitdaging gaan worden als ons de levendigheid van de dorpen en het milieu ons aan het hart gaat.
Ik zal terugkijken op prachtige en bedrijvige jaren werken in de detailhandel en sta open voor wat er op mijn pad mag komen.

Op de foto met de eerste generatie Anne Land (oprichter van Land schoenen in 1870)

Vriendelijke groeten,
René Stegenga

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke mollematocht 2025 (1)

Zilver voor Bauke op NK wielrennen

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
‘Ik wist dat ik goed was en heb geprobeerd hier te pieken vandaag en een mooie koers te rijden.´
Lees verder →
Bliksem

Bliksem treft groentewinkel Noordhorn

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook woning in Grijpskerk getroffen
Lees verder →
Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →