Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Museumplein in Grootegast trok vorig jaar 25.000 bezoekers

13 januari 2020    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
ontwikkelt zich tot een publiekstrekker van formaat
Bijeenkomst-toeristische ondernemers-legiomuseum (15)

Het Museumplein in Grootegast ontwikkelt zich tot een publiekstrekker van formaat. Vorig jaar trok deze attractie ruim 24.500 bezoekers.

Het Museumplein biedt huisvesting aan drie attracties. Dat zijn het LegioMuseum dat al vier jaar zetelt in Grootegast, het VictoryMuseum dat eind 2018 uit de stad Groningen overkwam en de Museumdrukkerij die eind 1018 haar poorten opende.

Jonge gezinnen
Bestuursvoorzitter Henk Roede van het Museumplein is ingenomen met het bezoekerstal in 2019.. Met name het LegioMuseum trekt volgens hem steeds meer jonge gezinnen die vaak ook weer terugkomen. Het LegioMuseum trok in 2017 nog 18.000 bezoekers. De meeste gasten komen volgens hem voor het LegioMuseum. ,,Het entreebewijs verschaft tevens toegang tot het Victorymuseum dat de oorlogsgeschiedenis van Noord-Nederland in beeld brengt, en de Museumdrukkerij.

Extra toeloop in verband met 75 jaar bevrijding
Roede verwacht dat het Museumplein over enkele jaren uitkomt op jaarlijks 30.000 bezoekers. ,,Wij rekenen dit jaar op extra toeloop naar het Victorymuseum in verband met de viering van 75 jaar bevrijding. We verwachten busladingen vol scholieren in de loop van dit jaar. Dat tikt lekker aan.’’

Bron DvhN

  • Tank-victory-museum 40-45
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →