Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

MTB Route in Zuidhorn: Zaken op een rijtje

10 februari 2020    Zuidhorn-nieuws
“De parken zijn immers voor iedereen.”
Mountainbike

De komst van een MTB parcours in Zuidhorn maakt nogal wat los. De gemeente heeft Stichting MTB parcours Zuidhorn de omgevingsvergunning verleend voor de aanleg ervan.

Deze zelfde stichting informeert hierbij de bewoners van Briltil, Noordhorn en Zuidhorn om de feiten nog eens onder de aandacht te brengen

 

LET OP! U kunt nog tot 19 februari 2020 bezwaar maken tegen de komst van de mountainbike route in het Johan Smit- en waterpark in Zuidhorn. U kunt zelf bezwaar maken bij persoonlijk belang of u laten vertegenwoordigen door de Stichting Vrienden van het Johan Smitpark en het Waterpark e.o.

Voordat u dat doet, zetten wij de zaken nog even voor u op een rijtje.

Veiligheid
De veiligheid van u, uw kinderen en ons als MTB-ers staat op de eerste plaats. Ook wij hebben kinderen waarvan wij willen dat zij veilig buiten kunnen spelen.
De route komt buiten de bestaande paden. Met als uitzondering het schelpenpad in het waterpark (advies van de gemeente) en een stukje fietspad aan het begin van het park (zuidzijde).
Daar waar bestaande paden worden gekruist, komen maatregelen om de snelheid te beperken.
In overleg met belanghebbende partijen als buurtbewoners en (sport)verenigingen is de route aangepast.
De mountainbike route leent zich niet voor hoge snelheden. Het gaat om de techniek en de uitdaging.
Net als u moeten mountainbikers zich houden aan de geldende normen en waarden. Deze normen en waarden komen op borden bij de ingangen van de parken.

Natuur
De aanleg van de route buiten de bestaande paden gebeurt met hoofdzakelijk natuurlijke materialen als kort gemaaid gras en de huidige ondergrond.
Op natte stukken grond komt semi verharding. Deze semi verharding laat vocht door en verstevigt de bodem wat schade voorkomt.
Bij aanleg wordt niets gekapt, verwijderd of verplaats. Er worden enkel struiken gesnoeid. 
De route heeft een breedte van ca 60cm.
De maatregelen om de snelheid te beperken zijn duurzaam en natuurlijk.
Een gerenommeerd bedrijf heeft een flora en fauna scan in onze parken uitgevoerd. Uit dit onderzoek blijkt dat er geen wettelijke bezwaren zijn om tot uitvoering over te gaan.
Op strategische punten komen afvalbakken.
Net als u houden mountainbikers van de natuur.

Rust
Mountainbikes zijn niet gemotoriseerd.
Mountainbikers maken niet meer lawaai en overlast dan de huidige fietsers door de parken.
Het recreatief uitvoeren van deze sport vindt hoofdzakelijk plaats in het begin van de avonduren en in de weekenden.

Wat is ons doel?
Het doel van de stichting MTB parcours Zuidhorn is om bewoners en vooral kinderen op kleine schaal kennis te laten maken met de sport mountainbiken. Met het aanleggen van een mountainbike route dragen wij bij aan het stimuleren van beweging in de buitenlucht.

Wij sluiten ons aan bij het standpunt van “Stichting vrienden van het Johan Smitpark en het Waterpark e.o.” Dat luidt als volgt: “De parken zijn immers voor iedereen.” Voor meer informatie kunt u terecht op onze facebookpagina. Stichting MTB parcours Zuidhorn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →
Denk-vooruit-bushokje-v1

Wat is de kracht van jouw dorp in een noodsituatie? In gesprek over maatschappelijke weerbaarheid

09 september 2026    Zuidhorn-nieuws
We leven in een tijd waarin alles vanzelfsprekend lijkt – stroom uit het stopcontact, bereik op uw telefoon, volle schappen in de winkel. Tot het er ineens niet meer is
Lees verder →
Jeu de boules 2026 (3)

Fijne Jeu de boules dag op de banen in Zuidhorn

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Finale wedstrijden van Stichting Jeu de Boules Westerkwartier
Lees verder →