Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Motie GL zorgt voor standpunt Zuidhorn kernafval

15 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem

Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.

De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem van de gemeente Zuidhorn. De motie kreeg de steun van de CDA-fractie en van een deel van de PvdA-fractie. ChristenUnie, VVD en de rest van de PvdA-fractie stemden tegen de motie.

GroenLinks fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek diende de motie in, omdat onlangs een geheime notitie van het Ministerie van Economische Zaken uitlekte, waarin gesteld werd dat de lagere overheden en hun burgers stap voor stap rijp gemaakt moeten worden voor de opslag van kernafval.

In de motie wordt gesteld dat:opslag van kernafval een probleem is;het Ministerie van Economische Zaken burgers en lokale overheden rijp wil maken voor de ondergrondse opslag van kernafval;de provincie Groningen de opslag van kernafval in haar bodem afwijst;de gemeente Zuidhorn tot deze motie nog geen standpunt heeft ingenomen over de mogelijke ondergrondse opslag van kernafval;
de ondergrondse opslag van kernafval vele risico’s met zich meebrengt;
de ondergrondse opslag van kernafval in de bodem van Zuidhorn veel negatieve gevolgen met zich meebrengt op het gebied van veiligheid en andere beleidsterreinen.
Dat de gemeente Zuidhorn daarom tegen de opslag van kernafval in de bodem is.
De motie draagt burgemeester en wethouders op om dit standpunt namens de gemeente kenbaar te maken aan de provincie en aan de landelijke regering.


Een andere motie van GroenLinks, die zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van CO2 in de bodem van de gemeente Zuidhorn, werd verworpen. Opslag van CO2 vindt GroenLinks ongewenst, omdat het de vervuiling in stand houdt. Behalve GroenLinks stemde slechts een deel van de PvdA-fractie voor de motie. Dat was helaas te weinig voor een meerderheid.

15-02-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →