Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Motie GL zorgt voor standpunt Zuidhorn kernafval

15 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem

Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.

De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem van de gemeente Zuidhorn. De motie kreeg de steun van de CDA-fractie en van een deel van de PvdA-fractie. ChristenUnie, VVD en de rest van de PvdA-fractie stemden tegen de motie.

GroenLinks fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek diende de motie in, omdat onlangs een geheime notitie van het Ministerie van Economische Zaken uitlekte, waarin gesteld werd dat de lagere overheden en hun burgers stap voor stap rijp gemaakt moeten worden voor de opslag van kernafval.

In de motie wordt gesteld dat:opslag van kernafval een probleem is;het Ministerie van Economische Zaken burgers en lokale overheden rijp wil maken voor de ondergrondse opslag van kernafval;de provincie Groningen de opslag van kernafval in haar bodem afwijst;de gemeente Zuidhorn tot deze motie nog geen standpunt heeft ingenomen over de mogelijke ondergrondse opslag van kernafval;
de ondergrondse opslag van kernafval vele risico’s met zich meebrengt;
de ondergrondse opslag van kernafval in de bodem van Zuidhorn veel negatieve gevolgen met zich meebrengt op het gebied van veiligheid en andere beleidsterreinen.
Dat de gemeente Zuidhorn daarom tegen de opslag van kernafval in de bodem is.
De motie draagt burgemeester en wethouders op om dit standpunt namens de gemeente kenbaar te maken aan de provincie en aan de landelijke regering.


Een andere motie van GroenLinks, die zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van CO2 in de bodem van de gemeente Zuidhorn, werd verworpen. Opslag van CO2 vindt GroenLinks ongewenst, omdat het de vervuiling in stand houdt. Behalve GroenLinks stemde slechts een deel van de PvdA-fractie voor de motie. Dat was helaas te weinig voor een meerderheid.

15-02-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schoolmoestuin basisschool de vlieger (1)

Schoolmoestuin basisschool de Vlieger werpt vruchten af

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
In de schoolmoestuin leren kinderen niet alleen waar hun voedsel vandaan komt, maar ook hoe je voor planten zorgt, samenwerkt en geduldig wacht op resultaat
Lees verder →
Sinterklaas

Sinterklaas & Roetveegpiet bij u thuis op 5 december!

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Steun Daniek haar World Servants-actie in Tema-Tema in Zambia
Lees verder →
Schaduwbandconcert 2025 (2)

Schaduwbandconcert Het KunstKwartier trekt 100 bezoekers naar In ’t Holt, Zuidhorn

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen krijgen de bijzondere kans om podiumervaring op te doen en samen te spelen in een professionele setting
Lees verder →
Digitale kerstmenus

Digitale Kerstmenu’s Zuidhorn 2025

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Heerlijk uit eten of afhalen voor thuis om lekker te genieten
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, controle op alcoholgebruik & Vergadering Adviesraad

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 november
Lees verder →
Muziekbingo

De leukste manieren om het weekend goed te beginnen

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Voor veel mensen voelt het weekend als een adempauze
Lees verder →