Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Motie GL zorgt voor standpunt Zuidhorn kernafval

15 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem

Motie GroenLinks zorgt voor standpunt van Zuidhorn tegen kernafval.

De gemeenteraad van Zuidhorn heeft een motie van GroenLinks aangenomen, waarmee de raad zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van kernafval in de bodem van de gemeente Zuidhorn. De motie kreeg de steun van de CDA-fractie en van een deel van de PvdA-fractie. ChristenUnie, VVD en de rest van de PvdA-fractie stemden tegen de motie.

GroenLinks fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek diende de motie in, omdat onlangs een geheime notitie van het Ministerie van Economische Zaken uitlekte, waarin gesteld werd dat de lagere overheden en hun burgers stap voor stap rijp gemaakt moeten worden voor de opslag van kernafval.

In de motie wordt gesteld dat:opslag van kernafval een probleem is;het Ministerie van Economische Zaken burgers en lokale overheden rijp wil maken voor de ondergrondse opslag van kernafval;de provincie Groningen de opslag van kernafval in haar bodem afwijst;de gemeente Zuidhorn tot deze motie nog geen standpunt heeft ingenomen over de mogelijke ondergrondse opslag van kernafval;
de ondergrondse opslag van kernafval vele risico’s met zich meebrengt;
de ondergrondse opslag van kernafval in de bodem van Zuidhorn veel negatieve gevolgen met zich meebrengt op het gebied van veiligheid en andere beleidsterreinen.
Dat de gemeente Zuidhorn daarom tegen de opslag van kernafval in de bodem is.
De motie draagt burgemeester en wethouders op om dit standpunt namens de gemeente kenbaar te maken aan de provincie en aan de landelijke regering.


Een andere motie van GroenLinks, die zich uitspreekt tegen de mogelijke opslag van CO2 in de bodem van de gemeente Zuidhorn, werd verworpen. Opslag van CO2 vindt GroenLinks ongewenst, omdat het de vervuiling in stand houdt. Behalve GroenLinks stemde slechts een deel van de PvdA-fractie voor de motie. Dat was helaas te weinig voor een meerderheid.

15-02-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →
Griffier hanna mutter-jansen

Hanna Mutter-Jansen wordt de nieuwe griffier van de gemeenteraad van Westerkwartier

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Opvolger van Onno de Vries
Lees verder →
Hack-pixabay

Bankhelpdeskfraude in Noordhorn

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het slachtoffer werd telefonisch benaderd
Lees verder →
Kennismakingslunch henk nijboer in zuidhorn-1

Westerkwartier geeft duidelijk signaal aan regeringscommissaris: ‘we dragen een te grote last’

23 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Wethouder aardgaswinning Bé Schollema;"Westerkwartier draagt last terwijl heel Nederland profiteert"
Lees verder →
Acro

Merel, Anne Bente en Indy presteren goed tijdens WK Acrogym in Pesaro

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bijzonder groot en sterk deelnemersveld met 44 teams
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over een Mobiliteitsverkenning, Raadsvergadering & isolatie en ventilatiesubsidies

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 22 september
Lees verder →