Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollema wint tweede rit in Ronde van Zwitserland

9 juni 2013    Zuidhorn-nieuws
Finish was met ruim zestien kilometer lange klim naar Crans-Montana een kolfje naar zijn hand
Mollema

De finish in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland was met de ruim zestien kilometer lange klim naar Crans-Montana een kolfje naar de hand van Bauke Mollema. De 26-jarige Zuidhorner  gebruikte Johann Tschopp in de slotkilometer als springplank naar de tien km eerder ontsnapte Ryder Hesjedal en won met elf seconden voorsprong op Mathias Frank en Thibaut Pinot. Hesjedal werd vierde. De Canadees kwam drie seconden te kort om proloogwinnaar Cameron Meyer uit de gele leiderstrui te rijden.

Omdat de Nufenenpass nog altijd ondergesneeuwd lag, moesten de renners met de trein naar de startplaats van de tweede etappe, moesten de mensen met de auto's een verplaatsing van drie à vier uur afwerken en werd de rit ingekort naar 119,5 km.

Nadat eerder negen renners met daarbij Kenny Dehaes geprobeerd hadden weg te rijden, kwam vier anderen aan km twaalf in de spits. Het waren Enrique Sanz, Christophe Riblon, Adrian Saez en Johannes Fröhlinger. Met een voorsprong die het peloton niet boven de drie minuten liet uitgroeien, was het wachten op de klim naar Crans Montana.

De vluchters werden er ingelopen, Andy Schleck werd er ongeveer samen met Philippe Gilbert snel gelost en Daniel Martin effende er het pad voor zijn kopman Ryder Hesjedal. Samen met de twee renners van Garmin-Sharp kwamen Tanel Kangert en Brice Feillu mee in de spits. Kangert kon het langst bij Hesjedal blijven maar op vijf km van de finish ging de Canadees solo.

Maar hij had zijn krachten overschat want op zowat vijfhonderd meter van de streep werd hij voorbijgesneld door Bauke Mollema. De Nederlander had niet meer gewonnen sinds zijn rit in de Ronde van Polen in 2010. Toch kon Mollema zijn ritzege maar voor een deel omzetten in tijdwinst in het algemeen klassement. De renner van Blanco had op de streep 11 seconden voorsprong op een deel van de favorieten, maar kreeg later een tijdstraf van 20 seconden. Mollema werd bestraft omdat hij een drinkbus had aangenomen op een plaats waar dat niet is toegestaan, luidde het juryrapport. In de stand zakte Mollema zo van de vijfde naar de achtste stek, op 34 seconden van de Australische leider Cameron Meyer.

Maandag staat de derde rit op het programma, tussen Montreux en Meiringen (203,3 km). De Morgen.be

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

De meeden-googlestreetvieuw

Onderzoek naar voorzieningen op het platteland

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Inventarisatie van voorzieningen, gesprekken dorpsbewoners en adviezen voor de toekomst
Lees verder →
Gemeentedichter gerardo insua teijeiro

Gerardo uit Doezum is de eerste gemeentedichter van Westerkwartier

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Inzendingen van hoog niveau
Lees verder →
Sportencultuur

Is jouw sport al onderdeel van de Sporthopper 2026?

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle kinderen moeten kunnen meedoen!
Lees verder →
Thea dam-ruiter schilderij

Expositie van Thea Dam-Ruiter in Cultureel Centrum Zuidhorn

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Liever naar een schilderij kijken dan naar de tv”
Lees verder →
Lopen sport

Tegemoetkoming Sportclubs

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
voor verenigingen die ondersteuning nodig hebben.
Lees verder →
De haar bult van marum

Loop eens met Nico en Geert mee en kijk met een andere bril naar het Westerkwartier!

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Verbiending op de Haar en in Aduard
Lees verder →