Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollema wil meer veiligheid in peleton

1 juli 2015    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een oplossing voor het probleem is volgens Mollema het peloton verkleinen
Mollema trek

Bauke Mollema pleit voor meer veiligheid voor de renners in het wielerpeloton. De Nederlander wil duidelijk maken dat er te veel valpartijen zijn en dat deze deels voorkomen kunnen worden. “Sommige dingen moeten echt veranderen.”

“Soms kan je valpartijen gewoon niet vermijden en het hoort ook (deels) bij het wielrennen”, zegt de renner van Trek Facory Racing in een blog op Cyclingnews. “Maar als we kijken naar de eerste week van de Tour van vorig jaar, dan was het gewoon te veel.”

Eén van de oorzaken van de valpartijen is volgens de klassementsrenner stress. “Renners vechten veel meer voor een top tien-positie dan in het verleden. Als je tien à vijftien jaar teruggaat in de tijd was er een veel groter verschil in kwaliteit tussen de toppers in het peloton en de rest van de jongens. Het niveau is gestegen en alles ligt dichter bij elkaar.”

Kleinere ploegen
Een oplossing voor het probleem is volgens Mollema het peloton verkleinen. “Ik denk dat het beter zou zijn om met kleinere ploegen en minder teams aan de start te verschijnen, in het bijzonder in grote rondes en andere grote wedstrijden. Waarom moet er bijvoorbeeld in de Amstel Gold Race met tweehonderd renners gestart worden met al die smalle wegen?”

Kleinere ploegen zouden volgens de nummer tien van de Tour de France van 2014 ook de attractiviteit van de wedstrijden vergroten. “Kijk maar naar de Europese Spelen in Baku, met die kleine ploegen en een kleiner peloton was de wedstrijd veel opener.”

Radio communicatie
Mollema pleit ook voor het afschaffen van radio’s in de koers. “Sommige mensen zeggen dat radio’s de veiligheid verhogen, maar het heeft alleen een voordeel als je een lekke band hebt of het moment dat er een ambulance in tegengestelde richting komt. Maar voor de rest? Ploegleiders zorgen voor alleen maar meer stress door te zeggen dat ploegen bij elkaar moeten blijven op bepaalde momenten in je oor.”

Het is beter om meer verantwoordelijkheid te geven aan de renners

“Het is beter om meer verantwoordelijkheid te geven aan de renners”, vervolgt de Zuidhorner zijn verhaal. “Laat renners hun eigen beslissingen nemen als ze in het peloton rijden. Ze kunnen ook het parcours van te voren verkennen om te kijken waar alle beklimmingen zijn zonder dat ploegleiders dat door de radio moeten zeggen tijdens de wedstrijd.”

Wielerflits

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

29 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →