Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollema geniet van aandacht

16 september 2011    Sport
LEEUWARDEN - Terug in eigen land merkt Bauke Mollema pas echt wat hij met zijn prestaties in de Ronde van Spanje heeft losgemaakt.

Niet dat hij van de ene naar de andere huldiging wordt gesleept, maar toch. "Het is hectisch", zucht de 24-jarige wielrenner vanuit de trein die hem van Amsterdam terugbrengt naar Leeuwarden, de woonplaats van vriendin Jane.

Terug in Nederland is Mollema plotseling 'onze' hoop, de kroonprins van het Nederlandse wielrennen. Robert Gesink is in één klap vergeten. "Ik weet ook dat het net zo snel weer kan veranderen. Ik snap wel dat het zo werkt: nu ben ik even de man, maar na het WK kan dat al weer anders zijn."

Wat de misvatting van veel mensen is: Nederland is verrast, maar Mollema niet. Waar velen opkijken van de vierde plaats mét groene trui, wist de Groninger zelf wel ongeveer wat hij kon. "Ik voel de hoop van Nederland wel. Hoop op Nederlands succes in de Tour. Maar voordat de Tour begint, duurt het nog wel acht, negen of tien maanden. Ook dan is alles weer anders dan nu. Tegen die tijd hoop ik mijn benen te laten spreken." Hij laat alle publiciteit wel op zich afkomen. Toen Mollema maandagavond rond acht uur met Jane landde op Schiphol, stond Rabobank's pr-man Luuc Eisenga klaar om hem naar de televisiestudio van Pauw&Witteman te rijden. "Voor de ploeg belangrijk, maar zelf vond ik het ook leuk om daar eens te zitten." Na de overnachting in Amsterdam is hij weer eigen baas. Mollema filtert zelf de aanvragen, daar heeft hij geen pr-man of manager voor nodig. "Ik heb heel wat verzoeken afgezegd, je kunt niet alles doen. Openingen, dingen waar je bij aanwezig mag zijn of een interview met een radiozender waar ik nog nooit van had gehoord... Kijk, je moet gewoon prioriteiten stellen."

En die prioriteit ligt beroepsmatig op zijn naseizoen: voor Mollema is er na de Vuelta niet veel veranderd. Hij wist dat ie een klassement kon rijden. Nu dat gelukt is, vertrekt hij maandag naar Kopenhagen voor het WK. Daarna volgt de Ronde van Lombardije. "En dus moet ik wel even een paar dagen rust pakken. Zorgen dat ik niet ziek word." Die rust neemt ie op Ameland, met de vrouw die privé zijn prioriteit heeft: Jane. "Ik heb er wel een mountainbike en een crossfiets, maar we vinden best wel wat tijd om te ontspannen. Genieten van de Vuelta doe ik nog steeds wel. Zeker wel. Maar dat doe ik het liefst met Jane en m'n familie. Een huldiging? Nee hoor, dat hoeft van mij niet zo."
 pzc

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →
Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →