Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollema blij dat schade meevalt na ‘heel rommelige’ ploegentijdrit

11 juli 2018    Zuidhorn-nieuws - Sport
Mollema-bergen


Bauke Mollema reed maandag met Trek-Segafredo zeker geen perfecte ploegentijdrit en dus kon de Groninger er wel mee leven dat zijn ploeg veertiende werd op 1 minuut en 16 seconden van winnaar BMC.

"De schade valt me eigenlijk nog mee", aldus Mollema. "We hadden al niet verwacht hier met de beste ploegen mee te doen en moesten door het uitvallen van Tsgabu Grmay ook nog met een mannetje minder starten. Dat is niet ideaal."

Trek-Segafredo begon bovendien te snel aan de tijdrit van 35,5 kilometer met start en finish in Cholet. "Ik denk dat iedereen net iets te fanatiek was en zich te graag wilde zien vanuit de start. We gingen wat te hard en daardoor werd het tweede deel van onze race heel rommelig."

De Nederlandse kopman had het zelf ook heel lastig in de tweede helft van de chronorace. "Ik heb mezelf een beetje opgeblazen in het begin. Ik voelde me goed in het eerste deel en deed dus een paar stevige kopbeurten, maar daardoor kon ik in de tweede helft van de koers niet zo veel meer. Ik deed mijn kopbeurtjes, maar had niks meer over."

"Dat gold voor veel van mijn ploeggenoten, het was harken naar de finish. Daar hebben we veel tijd laten liggen en dat is jammer."

Slopend parcours
Volgens Mollema speelde ook mee dat er een zware tijdrit was uitgetekend in de Vendée, waar de temperatuur bovendien tegen de 30 graden was. "Het was echt een lastig en slopend parcours, steeds op en af. Tel daar nog de hitte bij op en je weet waarom iedereen in de laatste 10 kilometer helemaal kapot zat." Mollema staat na drie Tour-dagen dertigste in het klassement op 1 minuut en 16 seconden van de nieuwe geletruidrager Greg Van Avermaet.

De Ronde van Frankrijk gaat dinsdag verder met een vlakke etappe van 195 kilometer van La Baule naar Sarzeau.

Nu.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →
Klimaatadaptief-centrum (1)

Dit zijn de mannen die het gaan doen

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wethouder mag ook even op de kraan
Lees verder →
Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →