Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollema begint voorzichtig in Spanje

23 februari 2012    Sport
elfde in Koninginnenrit Ruta del Sol

Wielrenner Bauke Mollema is zondag begonnen aan zijn eerste etappekoers van het nieuwe seizoen. In Spanje is de Ruta del Sol de opwarmingsrondje richting Parijs-Nice. De eerste testcase waar Mollema zich wil laten zien en wil presteren. In de derde etappe van de Ruta del Sol werd Mollema dinsdag elfde. De rit met aankomst bergop werd gewonnen door Alejandro Valverde. De Spanjaard is ook de nieuwe leider. Mollema staat zestiende op 29 seconden.

De 25-jarige Mollema kon op de slotklim net niet met de allerbesten mee, maar toonde zich na afloop op zijn eigen website niet ontevreden: "Vandaag de op papier lastigste rit van de Ruta, met de aankomst bovenop een klim van 5 kilometer. Doordat er maar één man in de ontsnapping zat lag het tempo niet bijster hoog en kwam iedereen fris aan de slotklim aan. De slotklim zelf was helaas ook eenvoudiger dan gedacht, tot de laatste kilometer bestond het peloton nog uit circa zestig renners. Over mijn uitslag ben ik redelijk tevreden. Ik merk dat ik op dit moment nog wat wedstrijdritme en intensiteit mis, maar de basis is uitstekend."

De Ruta del Sol duurt nog tot en met donderdag, waarna zondag 4 maart in Dampierre-en-Yvelines Parijs-Nice begint met een tijdrit over ruim negen kilometer. Gedurende de rest van de week liggen er voor de klimmer voldoende kansen om zich te kunnen tonen. Er zijn in deze editie van Parijs-Nice twee aankomsten bergop opgenomen plus een afsluitende klimtijdrit op zondag 11 maart.
22-2-2012 GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grootste vis pim griffioen

Sportieve ochtend op de vissteigers

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen buiten zijn, leren, plezier maken en respect hebben voor vis en natuur
Lees verder →
Evert van der weit, kampioen jur jansonius en ruben talen

Jur Jansonius clubkampioen Talero

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgende week clubkampioenschappen van de jeugd
Lees verder →
Kinderfietsroute

Ga op fietsavontuur met je klein kinderen!

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen lekker fietsen en veel ervaring opdoen? Dat is niet alleen superleuk, maar ook nog eens goed voor de verkeersveiligheid voor je kleinkind én voor jezelf.
Lees verder →
Regenboog

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Lees verder →
Driewielfiets senior groningen bereikbaar - stella dekker fotografie  (7)

Gratis een elektrische driewielfiets uitproberen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Inwoners van de provincie Groningen kunnen vanaf maandag 7 juli een week lang gratis een elektrische driewielfiets uitproberen.
Lees verder →
Voederhaag koeien

De provincie helpt de Groningse landbouw te verduurzamen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Een fikse korting op bomen, heggen, kruidenrijke grasmengsels voor melkveehouders en klavermengsels voor akkerbouwers
Lees verder →