Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Molenaars willen aandacht voor ‘Slag bij Noordhorn’

29 oktober 2012    Zuidhorn-nieuws
De molenaars Klaas Hekker en Drewe Schouten van koren- en pelmolen Fortuna in Noordhorn willen het 125-jarig bestaan van de molen in 2015 aangrijpen om aandacht te vragen voor de 'vergeten' Slag bij Noordhorn in 1581.

Ze stuurden een brief naar provinciale staten waarin ze vragen om het verrichten van archeologisch onderzoek in de wijde omgeving van de molen. Binnen afzienbare tijd wordt begonnen met het graven van een tunnel onder de Langestraat als onderdeel van de toekomstige ontsluiting van Noordhorn.

In de brief aan de provincie schrijven ze dat er nu in Noordhorn en omgeving geregeld particulieren met metaaldetectoren worden gesignaleerd die oude munten en dergelijke opsporen. Deze historische voorwerpen zijn voor historisch onderzoek helaas niet beschikbaar.

dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →