Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Moeder betrapt 14-jarige dochter met vriendje (16) en mishandelt beide

12 januari 2020    Zuidhorn-nieuws
taakstraf van 80 uur

Een 38-jarige vrouw uit Zuidhorn is veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur. De vrouw heeft in juli vorig jaar haar 14-jarige dochter en een 16-jarige jongen mishandeld, nadat ze de twee betrapte in de slaapkamer van het meisje.

De vrouw kwam op de bewuste dag thuis toen ze de twee betrapte. Haar dochter had een zuigzoen in haar nek. Bij het aantreffen van de twee wordt ze woedend en geeft ze de jongen een klap. Vervolgens doet ze de deuren van het huis op slot en belt een vriend. Pas als hij is gearriveerd kan de jongen vertrekken.

Slaan met een laptopsnoer
Ook de dochter moet het ontgelden. Als straf wil ze het lange haar afknippen van haar dochter, iets waar de tiener erg trots op is. Als dat niet lukt omdat het meisje haar handen op haar hoofd houdt, om haar haar te beschermen, slaat ze haar meerdere malen met het snoer van een laptop op haar armen en benen. De dochter vlucht het huis uit en gaat naar een buurvrouw waar ze 112 belt.

‘Forse straf op z’n plek’
Hoewel de moeder, die van oorsprong uit Afghanistan komt, het een corrigerende tik noemt, ziet officier van justitie het toch anders. ,,Er is hier veel meer gebeurd dan een opvoedende tik. De verwondingen liegen er niet om. Ik heb de striemen op elk ledemaat gezien en dat zegt genoeg. Laat ik het daar op houden. Vervolgens hebt u haar plukken uit het haar geknipt. Het haar dat haar zo geliefd was. Dat is vernederend.”

De officier vindt daarom ‘een forse straf op zijn plaats’. Ze eist een taakstraf van 80 uur en een voorwaardelijke staf van twee weken. Ook moet de vrouw zich laten behandelen en krijgt ze een meldplicht. De proeftijd, die wordt geëist is kort, namelijk een jaar. Dit omdat de vrouw graag de Nederlandse nationaliteit wil. Op het moment dat je voor de rechter komt, wordt dit afgewezen en kan je het pas vijf jaar nadat de proeftijd is afgelopen opnieuw aanvragen.

‘Verzoek tot naturalisatie doet er niet toe’
De politierechter gaat mee in de eis, maar legt wel een proeftijd van twee jaar op. ,,Wat er hier is gebeurd, is zo ernstig dat er natuurlijk een forse straf moet komen en ook een proeftijd van twee jaar. Om eerlijk te zijn doet het er voor mij totaal niet toe dat u een verzoek tot naturalisatie heeft gedaan. De regels zijn er om te kijken of iemand slechte dingen heeft gedaan. Dat er dan vijf jaar wordt gewacht, is omdat ze eerst eens willen kijken hoe het gaat.’’

Bron Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →
Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →