Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mirte Drijfhout en Anna Hatzman zwemmen voor ALS de Amsterdam City Swim

16 september 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
voorlopige eindbedrag € 1.878.050, 00!
01 mirte anna klaar voor de start

Zondag 11 september 2016 was het zover! De vijfde editie, jubileum editie, van de Amsterdam City Swim. Mirte Drijfhout uit Oldekerk en Anna Hatzman uit Zuidhorn deden hier aan mee! Samen met 2700 andere zwemmers zwommen zij 2 kilometer door de Amsterdamse grachten om zoveel mogelijk geld op te halen voor de bestrijding van de ziekte ALS. 

Mirte; Vanaf februari waren wij al bezig om zoveel mogelijk geld op te halen. Dit hebben we gedaan door berichtjes te plaatsen op social media, vrienden en familie te vragen om geld te doneren en Anna heeft portugeesjes (cakejes) van de NOVO verkocht, waarvan de helft van de opbrengst naar de Amsterdam City Swim ging! En toen was het afgelopen zondag 11 september zover! We waren de nacht van tevoren best zenuwachtig. We sliepen al in de buurt van Amsterdam en we waren beiden midden in de nacht wakker van de zenuwen.. maar dat hoort er natuurlijk ook bij. 

De watertemperatuur was dit jaar veel beter dan vorig jaar, het was namelijk iets minder dan 22 graden. De 2 kilometer hebben wij allebei uitgezwommen! De sfeer onderweg was fantastisch, heel veel mensen stonden langs de kant iedereen aan te moedigen. Toen we uit het water kwamen kregen wij een medaille, een lekkere warme badjas met slippers, een handdoek, een banaan en bouillon om weer bij te komen. De verzorging door alle vrijwilligers was top, daardoor voel je je als deelnemer echt gewaardeerd. 

Na het omkleden begon de afterparty met muziek van Too hot to handle met Loïs Lane, de Gebroeders Ko en zanger Alex. Tijdens deze afterparty werden er veel hapjes en drankjes uitgedeeld! Natuurlijk werd het voorlopige eindbedrag ook bekend gemaakt: € 1.878.050, 00!  Wat een enorm bedrag en ondertussen is het al meer dan 1,9 miljoen! We zijn zeer trots dat wij hebben meegezwommen en geld hebben opgehaald voor de ziekte ALS.

Doneren kan nog steeds! Zie de website : www.amsterdamcityswim.nl! 

  • 02 mirte en anna nadat we 2 zwommen
  • 03 mirte en anna op het terrein
  • 04 mirte en anna polsbandjes, startnummers en wave
  • 05 mirte en anna zwemmend in de grachten
  • 06 mirte en anna op de afterparty
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →