Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mfc in Grijpskerk valt duurder uit

10 mei 2015    Zuidhorn-nieuws
Stol: Uitgangspunt van de gemeente was geen financiële hulp maar dat zit er niet meer in

Dorpsbelangen Grijpskerk heeft een aantal eigen inwoners gevraagd zitting te nemen in een beheersstichting die het toekomstige multifunctioneel centrum (mfc) gaat runnen. Dit nieuw te bouwen mfc moet verrijzen op de plek van het voormalige hotel Vogelzang bij de entree van het dorp. Ook het pand van de voormalige Rabobank zit hier.

Het plan voorziet in het onderbrengen van de bibliotheek, het huidige Kerkplein Zes, fitnesscentrum Sport je Fit en een fysiotherapiepraktijk in het mfc. Ook wordt er ruimte gemaakt voor appartementen. Verder ligt er een scenario waarbij ook de openbare school De Triangel, die zetelt in een bijna afgeschreven gebouw, verhuist naar het nieuwbouwcomplex op deze locatie. Volgens de Zuidhorner wethouder Fred Stol is De Triangel toe aan onderhoud. ,,We hebben de vraag neergelegd bij De Triangel of zij bereid is het onderhoudsgeld dat anders wordt gestoken in het bestaande schoolpand, aan te wenden voor de nieuwbouw.''

Uitgangspunt van de gemeente was tot nu toe dat het mfc in Grijpskerk tot stand komt zonder financiële hulp van de gemeente. Inmiddels is duidelijk geworden, zegt Stol, dat dit er niet in zit. ,,Als het mfc wordt gerealiseerd zonder school loopt de investering in de tonnen. Als ook de school ook nog meedoet, gaan we de miljoen te boven.'' Vermoedelijk buigt de raad zich in het najaar over een kredietaanvraag.

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →