Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Met belegering politiebureau Zuidhorn verspelen Boeren sympathie

5 november 2019    Zuidhorn-nieuws
Van: “ is dat toch niet zo geweldig dat ze achter hem staan? “ tot: “ Het is een volstrekt belachelijke actie! Als die opgepakte boer niets misdaan heeft dan komt ie vanzelf weer vrij. “
Boerenprotest (1)

De belegering van het politiebureau in Zuidhorn brengt een golf aan reacties teweeg op sociale media.

Waar de een het een loyale actie vindt, spreekt een ander van een actie die thuis hoort in een bananenrepubliek.

Feit is dat maandagavond tientallen boze boeren met tractoren en andere wagens naar het politiebureau van Zuidhorn reden om solidariteit te betuigen aan een boer uit Niezijl die eerder op de avond was opgepakt.

De trekkers werden vlak tegen de entree en gevel van het politiebureau geparkeerd terwijl er luid werd geclaxonneerd en de motoren vol open werden gezet om zoveel mogelijk lawaai te maken.

De boeren waren via sociale media opgeroepen steun te betuigen aan een 54-jarige collega uit Niezijl die eerder die dag werd opgepakt. Het betreft de stiefvader van een 28-jarige boer, eveneens uit Niezijl, die drie weken geleden bij de protestmanifestatie bij het provinciehuis in Groningen was opgepakt.

De man wordt ervan verdacht dat hij tijdens deze actie met zijn tractor opzettelijk op een politiepaard was ingereden. Het paard werd die middag bereden door een vrouwelijk agent die later aangifte deed tegen de tractorrijder.

Twee rechercheurs kwamen maandagmorgen naar de boerderij van de verdachte om de bewuste tractor aan een onderzoek te onderwerpen. De 28-jarige was op dat moment niet thuis. Zijn stiefvader liet de rechercheurs binnen. Hij maakte duidelijk dat de tractor eigendom was van een collega. Om die reden kon de tractor niet aan een inspectie worden onderworpen. Doordat de stiefvader, die vrij groot is, voor de deur ging staan voelden de twee rechercheurs zich door hem ‘gegijzeld’.

Via een portofoon waarschuwden ze het politiebureau. Met meerdere voertuigen kwamen politiemensen vervolgens naar de boerderij om hun collega’s te bevrijden.

ME kwam naar de boerderij
Tegen de avond kwam de ME naar de boerderij om de stiefvader vanwege het ‘gijzel-incident’ eerder op de dag in de boeien te slaan. ,,De ME kwam schat ik wel met een man of tien naar de boerderij om onze collega te arresteren’’, zegt Piet Postma uit Oldekerk.

,,Zoveel machtsvertoon konden wij niet over ons heen laten gaan. We hebben hiervan onmiddellijk melding gemaakt op onze boerenapp. Met de protestactie laten we zien dat we als boeren als één man achter onze opgepakte collega staan.’’

De demonstranten hadden het vermoeden dat hun collega wordt vastgehouden op het politiebureau in Zuidhorn. Of dat daadwerkelijk het geval was, was maandagavond onduidelijk. De actie was bedoeld om te protesteren tegen de aanhouding van hun collega. ,,Liefst willen we dat hij vanavond nog vrijkomt.’’

Uiteindelijk vertrokken de boeren zonder dat deze ‘eis’ was ingewilligd. Naar schatting werd de actie uitgevoerd met zestig tot zeventig tractoren.

 

'Voet schoot van de rem'
De verdachte boer, die een nacht moest doorbrengen in een politiecel, bevond zich maandagavond onder de demonstranten. Hij bestrijdt met klem dat er bij het incident van drie weken geleden opzet in het spel was.

,,Vlak voor mijn voertuig stak de politieagent met haar paard plotseling over. Mijn voet schoot van de rem, waardoor de trekker naar voren schoot. Ik heb het paard geschampt, maar gelukkig kwam zowel de agente als het paard er zonder kleerscheuren vanaf.’’

Bron DvhN

  • Boerenprotest (2)
  • Boerenprotest (3)
  • Boerenprotest (4)
  • Boerenprotest (5)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →