Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Meer tijd voor export naar Irak

15 november 2019    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Jeroen Hummel verkoopt hovenierstak
Jeroen hummel

Jeroen Hummel (40) heeft na 13 jaar met passie en plezier Hummel hoveniers BV als een succesvol bedrijf gerund te hebben, per 1 september deze tak van zijn organisatie overgedragen aan Wim Balkema van GGB Tuincompleet.

Deze kans kwam voorbij en de ondernemende Noordhorner besloot dit onderdeel van zijn organisatie te verkopen. Hummel Tuintotaal, Hummel Infra en Kurdistan Trading blijven wél gevestigd in Noordhorn en zullen op de zelfde voet verder gaan.

Continuïteit en kwaliteit gewaarborgd voor klanten
Jeroen en Wim zijn geen onbekenden voor elkaar, sterker nog, samen begonnen zij HUBA, de voorloper van Hummel hoveniers waarmee Jeroen na een paar jaar alleen verder ging. Wim is nu met zijn hoveniersbedrijf GGB Tuincompleet toe aan groei en Jeroen aan meer uitdaging.
De bedrijven blijven op een aantal vlakken met elkaar verbonden, zo worden de materialen en andere hoveniersbenodigdheden voor GGB Tuincompleet geleverd door Hummel Tuintotaal. De continuïteit en kwaliteit blijven hiermee gewaarborgd, wat ook de klanten ten goede komt.

Activiteiten in Irak
Met deze stap heeft Jeroen zijn handen vrij om zich meer te concentreren op zijn activiteiten in Irak. Vijf jaar geleden ging hij dat avontuur aan en richtte het bedrijf Kurdistan Trading op waarmee hij (tuin) materialen exporteert. Nederlandse producten hebben een uitstekende naam in het buitenland omdat zij moeten voldoen aan hoge kwaliteitseisen. Al snel na de eerste leveringen was het vertrouwen gewonnen en nam de export een grote vlucht.

Hij werkt samen met Gardenia Centre in Sulemaniya, een culturele hoofdstad in het Noord-Oosten van Irak. Tot het Gardenia imperium behoren een winkel, kwekerij, een manege, een dierenkliniek, een hovenierstak en een groothandel en er werken nu ruim 50 mensen in deze organisatie. Iedere week zijn er leveringen uit Nederland of elders uit Europa.

Cultuurverschillen
Soms is het lastig een bepaald idee uit te voeren. Van oudsher wordt er bijvoorbeeld niet of weinig aan lange termijn planning gedaan. Het voorstel om lokaal gemeentelijk snoei,- en tuinafval te gaan composteren, een proces wat al snel 3 tot 5 jaar duurt, haalde het voor alsnog niet. Dat het goedkoper, duurzamer en efficiënter is dan compost te importeren maakte geen indruk. ’maar de aanhouder wint’ zegt Jeroen en het composteerbedrijf zal er komen! zegt hij vastberaden.

Kansen
Binnenkort vertrekt hij weer met een delegatie naar het gebied om meer mogelijkheden tot zaken doen te onderzoeken. In de stad, in een land vol olie, zie je bijvoorbeeld geen enkel zonnepaneel of wordt er überhaupt aan duurzaamheid gedacht. Vandaar dat er een groot ambitieus plan ligt genaamd ‘Dutch agri-city’. Een project van 110 hectare groot waar samen met de gebiedscoöperatie Westerkwartier een duurzaam plan voor ontwikkeld is. Dit plan lijkt wel omarmd te worden door de lokale Koerdische overheid.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hockey (9)

Cultuur en sport profiteren van extra OZB-verhoging

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
hoofdveld hockeyvereniging MHC Westerkwartier in Zuidhorn volledig nieuw
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

College stelt restauratie kanonnen Aduarderzijl voor

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Het gaat om originele kanonnen die vermoedelijk bij de schans Aduarderzijl zijn gebruikt tijdens de Tachtigjarige Oorlog.
Lees verder →
Bernard leemker (1899-1990), tipsy sailors, olieverf op doek,cafe biljart

Tentoonstelling ‘BIER’ In Museum Wierdenland

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Wist je dat de eerste wierdenbewoners 2500 jaar geleden al bier dronken?
Lees verder →
Nieuwe inwoners zuidhorn

Warm welkom voor nieuwe inwoners Zuidhorn

22 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tulpen van “Tafels van Hoop”
Lees verder →
Ommetjeprijs

Provincie steunt Kunstommetje Zuidhorn met advies en geld

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
"De jury is bijzonder enthousiast over het Kunstommetje Zuidhorn: een origineel, inhoudelijk sterk en uitzonderlijk goed uitgewerkt ommetje dat kunst, cultuur, historie en dorpsbeleving op een overtuigende manier samenbrengt".
Lees verder →
Oudere jongere

Kamers met Aandacht

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij stichting Kamers met Aandacht verhuren mensen een kamer in hun huis aan een jongere die een extra steuntje in de rug nodig heeft
Lees verder →