Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Meer comfort voor de reiziger in vernieuwd stationsgebouw Derde Perron Zuidhorn

21 augustus 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Ondernemer steekt nek uit, gemeente, Arriva en reiziger profiteren
Opening derde perron (1)

Station Zuidhorn is vernieuwd en dat is woensdag 21 augustus gevierd. Het stationsgebouw is opgeknapt en ook het Eethuis Derde Perron heeft een volledige make-over gehad. Ondernemer Hussein Mobarsham speelt hiermee in op de upgrading van het hele stationsgebied en de komst van Extra sneltrein Groningen – Leeuwarden.

Station Zuidhorn is een hub: een knooppunt waar vervoersmiddelen als trein, auto, fiets, bus en hubtaxi bij elkaar komen en waar reizigers snel en makkelijk kunnen overstappen. Extra voorzieningen zoals wifi, een toilet en  watertappunten maken de hubs tot een aangename plek.

In het Derde Perron is nu een wachtruimte gemaakt en zijn de openingstijden aangepast zodat reizigers vanaf 07.00 ’s ochtends een kopje koffie kunnen kopen. Hussein is daarvoor in de leer gegaan bij een echte Barista om dat kopje koffie, net als de gerechten uit zijn keuken, perfect te bereiden!

JMD interieurarchitectuur uit Zuidhorn tekende voor het interieur, door o.a. het gebruik van spoorbielzen maar ook lichte kleuren is een open en toegankelijke sfeer gecreëerd.

Hussein Mobarsham is de afgelopen twee maanden bezig geweest met de verbouwing, alle binnenmuren zijn verdwenen en het interieur is vervangen. Daarnaast is er buiten een toiletunit gekomen. Een hele klus en hij is dan ook blij dat hij weer achter de pannen kan, ook Zuidhorn ziet daar weer naar uit.

Andre Buikhuizen (programmaleider Openbaar vervoer provincie, Geertje Dijkstra-Jacobi (wethouder gemeente Westerkwartier), Esther Hegeman (Manager Public Affairs ProRail) en Joost van der Bijl (Regiodirecteur NS) waren aanwezig bij de opening. Zij spraken lovende woorden. De gemeente spint garen bij een goede voorziening als het station, vaak een reden voor bewoners om voor dit groeiende dorp te kiezen. Ook de NS is blij met de uitbreiding van de openingstijden, ook op de stations waar de NS niet zelf rijdt is dat voor ons belangrijk zei de regiodirecteur.
 Na het officiele moment, het doorknippen van een lint, konden de aanwezigen binnen een kijkje nemen en onder het genot van een kopje koffie met een hapje napraten.

  • Opening derde perron (2)
  • Opening derde perron (3)
  • Opening derde perron (4)
  • Opening derde perron (5)
  • Opening derde perron (6)
  • Opening derde perron (7)
  • Opening derde perron (8)
  • Opening derde perron (9)
  • Opening derde perron (10)
  • Opening derde perron (11)
  • Opening derde perron (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Dhr. koevoets lintje

Lintjes voor de heer Koevoets en mevrouw Kremer-Koelewijn uit Zuidhorn

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
zes gedecoreerden in Westerkwartier
Lees verder →
Anzac kranslegging

Burgemeester Ard van der Tuuk legt krans tijdens Anzac Day

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Op deze dag worden wereldwijd Australische en Nieuw-Zeelandse militairen herdacht
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema wint Ridderronde

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
criterium door de binnenstad van Maastricht dat sinds 1985 wordt verreden
Lees verder →
Stofzuiger

Stofzuiger kiezen: zakloos pas als je ’m vaak leegt

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Met zak: minder contact met stof, vaak rustiger
Lees verder →
Trampoline 31-ai-generated-

Losse trampolinerand kopen: kies wat echt past (en maak het jezelf makkelijk)

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Je wilt dat je nieuwe rand meteen goed ligt: overal gelijkmatig, zonder trekken en zonder open stukjes waar je veren toch weer zichtbaar zijn.
Lees verder →