Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Meer comfort voor de reiziger in vernieuwd stationsgebouw Derde Perron Zuidhorn

21 augustus 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Ondernemer steekt nek uit, gemeente, Arriva en reiziger profiteren
Opening derde perron (1)

Station Zuidhorn is vernieuwd en dat is woensdag 21 augustus gevierd. Het stationsgebouw is opgeknapt en ook het Eethuis Derde Perron heeft een volledige make-over gehad. Ondernemer Hussein Mobarsham speelt hiermee in op de upgrading van het hele stationsgebied en de komst van Extra sneltrein Groningen – Leeuwarden.

Station Zuidhorn is een hub: een knooppunt waar vervoersmiddelen als trein, auto, fiets, bus en hubtaxi bij elkaar komen en waar reizigers snel en makkelijk kunnen overstappen. Extra voorzieningen zoals wifi, een toilet en  watertappunten maken de hubs tot een aangename plek.

In het Derde Perron is nu een wachtruimte gemaakt en zijn de openingstijden aangepast zodat reizigers vanaf 07.00 ’s ochtends een kopje koffie kunnen kopen. Hussein is daarvoor in de leer gegaan bij een echte Barista om dat kopje koffie, net als de gerechten uit zijn keuken, perfect te bereiden!

JMD interieurarchitectuur uit Zuidhorn tekende voor het interieur, door o.a. het gebruik van spoorbielzen maar ook lichte kleuren is een open en toegankelijke sfeer gecreëerd.

Hussein Mobarsham is de afgelopen twee maanden bezig geweest met de verbouwing, alle binnenmuren zijn verdwenen en het interieur is vervangen. Daarnaast is er buiten een toiletunit gekomen. Een hele klus en hij is dan ook blij dat hij weer achter de pannen kan, ook Zuidhorn ziet daar weer naar uit.

Andre Buikhuizen (programmaleider Openbaar vervoer provincie, Geertje Dijkstra-Jacobi (wethouder gemeente Westerkwartier), Esther Hegeman (Manager Public Affairs ProRail) en Joost van der Bijl (Regiodirecteur NS) waren aanwezig bij de opening. Zij spraken lovende woorden. De gemeente spint garen bij een goede voorziening als het station, vaak een reden voor bewoners om voor dit groeiende dorp te kiezen. Ook de NS is blij met de uitbreiding van de openingstijden, ook op de stations waar de NS niet zelf rijdt is dat voor ons belangrijk zei de regiodirecteur.
 Na het officiele moment, het doorknippen van een lint, konden de aanwezigen binnen een kijkje nemen en onder het genot van een kopje koffie met een hapje napraten.

  • Opening derde perron (2)
  • Opening derde perron (3)
  • Opening derde perron (4)
  • Opening derde perron (5)
  • Opening derde perron (6)
  • Opening derde perron (7)
  • Opening derde perron (8)
  • Opening derde perron (9)
  • Opening derde perron (10)
  • Opening derde perron (11)
  • Opening derde perron (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →