Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Meepraten over toekomst gemeente Westerkwartier

17 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
Brainstormen over wat mooi is aan het Westerkwartier, wat behouden moet blijven en wat beter kan
Wk-meepraten-bijeenkomst (1)

Bijna 300 inwoners en vertegenwoordigers van organisaties uit de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn hebben op 15 en 16 juni meegedacht over de toekomst van de nieuw te vormen gemeente Westerkwartier. Beide sfeervolle bijeenkomsten in de Postwagen in Tolbert waren drukbezocht en zeer geslaagd.  Er zijn volop onderwerpen en ideeën ingebracht. Wat bij beide bijeenkomsten  sterk naar voren kwam, is dat iedereen zich Westerkwartierder voelt en de toekomst van dit mooie gebied graag samen vorm wil geven.  

 

Opzet
De aanwezigen werden in groepen van gemiddeld 20 personen verdeeld. Met de groep is onder meer gebrainstormd over wat mooi is aan het Westerkwartier, wat behouden moet blijven en wat beter kan. Dit resulteerde in een aantal voor de deelnemers belangrijke thema’s zoals behoud van het (cultuur)landschap, bereikbaarheid, nabijheid van bestuur, goede (zorg)voorzieningen, onderwijs, economische ontwikkeling en duurzaamheid. Die thema’s werden vervolgens uitgediept en concreter gemaakt aan de hand van de vraag ‘Wat moet er in 2026 gebeurd zijn rond dat thema?’ Deze laagdrempelige werkvorm zorgde voor veel inbreng van en contact tussen deelnemers.

 

Aanleiding
De raden hebben afgesproken dat per 1 januari 2019 de vier gemeenten gaan fuseren tot één nieuwe gemeente. Hier gaat een heel herindelingsproces aan vooraf dat begint met een visie op de nieuw te vormen gemeente. De raden vinden het belangrijk dat inwoners en organisaties uit het Westerkwartier hun visie op de toekomst van de nieuwe gemeente geven.

 

Vervolgproces
De uitkomsten van beide avonden worden verwoord in een verslag en verwerkt in de toekomstvisie voor de nieuwe gemeente Westerkwartier. Uiteindelijk stellen de raden deze toekomstvisie als onderdeel van het herindelingsontwerp vast, naar verwachting in oktober 2016. Daarna kan iedereen een zienswijze indienen. Vervolgens stellen de raden naar verwachting in april 2017 het herindelingsadvies vast. Daarna wordt het advies voorgelegd aan de provincie en het Rijk. De Tweede en Eerste Kamer nemen uiteindelijk een besluit over de herindeling.

 

Betrekken inwoners
Het blijft niet bij de nu georganiseerde bijeenkomsten. Als de uitgangspunten voor de nieuwe gemeente staan, moet er nog inhoud aan gegeven worden. Daar willen de gemeenten de inwoners en organisaties  graag bij betrekken.  De gemeenten zijn  blij dat er zoveel mensen zijn die graag meedenken over de toekomst van het Westerkwartier. De uitkomsten van de bijeenkomsten en de vervolgstappen publiceren de gemeenten binnenkort in de gebruikelijke huis-aan-huis bladen en op de herindelingswebsite  http://herindeling.westerkwartier.nl/.

  • Wk-meepraten-bijeenkomst (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →