Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Max van der Tuin krijgt Jeugdjournaal op verjaardagsfeestje

10 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws
Eerste officiële kinderfeestje voor hele klas
Jeugdjournaal op kinderfeestje2

Afgelopen zondag 8 oktober vond in Partycentrum de Halte in Niekerk het eerste officiële kinderfeestje voor de hele klas plaats. Max van der Tuin vierde zijn 10e verjaardag. Het jeugdjournaal kwam filmen en interviewde de jarige en een aantal van zijn klasgenootjes. 

Klassikaal feestje
Bijzonder aan dit feestje is de hele klas werd uitgenodigd naar aanleiding van een project van Druk & Dwars onder leiding van Laura Batstra van Orthopedagogiek (RuG).
Er zit achter de klassikale feestjes een bedoeling: Het voorkomen dat er kinderen zijn die nooit op feestjes komen. Ook willen de bedenkers onderzoeken of de klassikale feestjes effect hebben op de sfeer in de klas of op de kinderen die wat buiten de groep vallen. Stichting Kinderpostzegels sponsort dit onderzoek en het  (online) gratis te verkrijgen draaiboek (september 2018), waarop alle tips en ervaringen staan die nuttig kunnen zijn wanneer je als ouder of verzorger zelf een inclusief kinderfeestje gaat organiseren. Natuurlijk zijn de feestjes geen verplichting of een oplossing voor iedereen, maar een aantal kinderen zal vast erg blij zijn met een uitnodiging. 

Met een drietal vrijwilligers hopen Laura Batstra van de Rijksuniversiteit Groningen en Wim Venema, eigenaar van een muziekschool (die met de Wisselband) uit Zuidhorn dit seizoen nog veel meer klassenfeestjes in Partycentrum de Halte te Niekerk te kunnen organiseren. Twee scholen, de Rehoboth uit Oldekerk en het Anker uit Zuidhorn werken mee aan dit project.

Ook het jeugdjournaal kreeg interesse in het project omdat zij als geen ander weten dat het voor kinderen belangrijk is om gezien te worden. Op woensdagavond 11 oktober zit het item om 18.59 uur in de uitzending van het jeugdjournaal. 

Hoe ziet zo'n feestje er eigenlijk uit?
Wat is er nu zo bijzonder aan een klassikaal feestje en hoe ziet zo'n feestje er eigenlijk uit? Kinderen mogen zoveel mogelijk hun gang gaan en vrijuit spelen. Een greep uit het aanbod: springkussen, ranjamachine, verkleedkleren, tafelvoetbalspel, drumstel, keyboard, elektrische gitaar, hapjes maken. Voor de teamgeest heeft de organisatie een paar gezamenlijke spellen bedacht, onder andere kleurenbingo, de quiz en het standbeeldenspel. Maar een hele klas uitnodigen voor een verjaardagsfeestje is nog niet erg ingeburgerd. Daar wil de organisatie wat aan doen.

foto's: facebook

  • Jeugdjournaal op kinderfeestje
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →