Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Max van der Tuin krijgt Jeugdjournaal op verjaardagsfeestje

10 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws
Eerste officiële kinderfeestje voor hele klas
Jeugdjournaal op kinderfeestje2

Afgelopen zondag 8 oktober vond in Partycentrum de Halte in Niekerk het eerste officiële kinderfeestje voor de hele klas plaats. Max van der Tuin vierde zijn 10e verjaardag. Het jeugdjournaal kwam filmen en interviewde de jarige en een aantal van zijn klasgenootjes. 

Klassikaal feestje
Bijzonder aan dit feestje is de hele klas werd uitgenodigd naar aanleiding van een project van Druk & Dwars onder leiding van Laura Batstra van Orthopedagogiek (RuG).
Er zit achter de klassikale feestjes een bedoeling: Het voorkomen dat er kinderen zijn die nooit op feestjes komen. Ook willen de bedenkers onderzoeken of de klassikale feestjes effect hebben op de sfeer in de klas of op de kinderen die wat buiten de groep vallen. Stichting Kinderpostzegels sponsort dit onderzoek en het  (online) gratis te verkrijgen draaiboek (september 2018), waarop alle tips en ervaringen staan die nuttig kunnen zijn wanneer je als ouder of verzorger zelf een inclusief kinderfeestje gaat organiseren. Natuurlijk zijn de feestjes geen verplichting of een oplossing voor iedereen, maar een aantal kinderen zal vast erg blij zijn met een uitnodiging. 

Met een drietal vrijwilligers hopen Laura Batstra van de Rijksuniversiteit Groningen en Wim Venema, eigenaar van een muziekschool (die met de Wisselband) uit Zuidhorn dit seizoen nog veel meer klassenfeestjes in Partycentrum de Halte te Niekerk te kunnen organiseren. Twee scholen, de Rehoboth uit Oldekerk en het Anker uit Zuidhorn werken mee aan dit project.

Ook het jeugdjournaal kreeg interesse in het project omdat zij als geen ander weten dat het voor kinderen belangrijk is om gezien te worden. Op woensdagavond 11 oktober zit het item om 18.59 uur in de uitzending van het jeugdjournaal. 

Hoe ziet zo'n feestje er eigenlijk uit?
Wat is er nu zo bijzonder aan een klassikaal feestje en hoe ziet zo'n feestje er eigenlijk uit? Kinderen mogen zoveel mogelijk hun gang gaan en vrijuit spelen. Een greep uit het aanbod: springkussen, ranjamachine, verkleedkleren, tafelvoetbalspel, drumstel, keyboard, elektrische gitaar, hapjes maken. Voor de teamgeest heeft de organisatie een paar gezamenlijke spellen bedacht, onder andere kleurenbingo, de quiz en het standbeeldenspel. Maar een hele klas uitnodigen voor een verjaardagsfeestje is nog niet erg ingeburgerd. Daar wil de organisatie wat aan doen.

foto's: facebook

  • Jeugdjournaal op kinderfeestje
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →