Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Marktplein Zuidhorn in 2020 op de schop

19 oktober 2019    Zuidhorn-nieuws
Verder geld voor herinrichting entree Grijpskerk, plan Meindertsma en Plan De Lindt Aduard
Boeremalocatie-mrt-2017

De gemeente gaat het Marktplein in Zuidhorn in 2020 aantrekkelijker maken en zo efficiënt mogelijk inrichten. Het plein wat onderdeel is van de Kom van Zuidhorn is het laatste stuk van de herinrichting van het centrum. Het heeft jarenlang stilgelegen omdat de herontwikkeling van woningen op de Boeremalocatie maar niet van de grond kwam. Behalve de € 30.000 uit nieuw beleid wordt hiervoor een bedrag aan de reserve Kom Zuidhorn onttrokken.

Grijpskerk
Er komt een plan voor de herinrichting van de entree aan de Kievitsweg in Grijpskerk. Daar is € 25.000 voor beschikbaar. Op basis hiervan kan bepaald worden welke middelen nodig zijn voor de herinrichting.

Plan Meindertsma Grijpskerk 
Het plan Meindertsma te Grijpskerk wordt ontwikkeld tot een woonlocatie. Met de eigenaar van het terrein Kroonsfeld B.V., ter grootte van ca 1,7 ha, is een stedenbouwkundig plan ontwikkeld voor 25 woningen. Met Kroonsfeld B.V. is een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Het gebied wordt ook bouw- en woonrijp gemaakt door Kroonsfeld en na oplevering wordt het openbare gebied overgedragen aan de gemeente. Hiermee wordt tegemoetgekomen aan een lang gekoesterde woningbouwwens vanuit het dorp.

Aduard 
Plan De Lindt Aduard (€ 25.000 incidenteel)
De gemeente laat een aantal vooronderzoeken uitvoeren voor het in ere herstellen van de oude watergang De Lindt door Aduard. Er zijn mogelijkheden voor subsidie voor de uitvoering vanuit het 380KV landschap compensatiefonds. Om echter tot een goed projectplan, ontwerp en raming te kunnen komen, tevens benodigd voor de subsidie aanvraag, is een aantal vooronderzoeken nodig.

  • Notebomer boerema (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Jur mathijs en ruben in actie

Team 1 ttv Talero koploper in 2e klasse

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
koploper Argus 5 in het hol van de leeuw verslagen
Lees verder →
Zunobri marum

Zunobri komt tweede helft op gang

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De eerste ontmoeting van het seizoen eindigde nog in een ruime 17-4 overwinning
Lees verder →
Hack-pixabay

Westerkwartier zet in op digitale veiligheid tijdens Echt Niet Vandaag

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Verschillende activiteiten voor basisschoolleerlingen, ouderen en ondernemers met aandacht voor digitale veiligheid en het voorkomen van digitale criminaliteit.
Lees verder →
Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch!: samen met je puber in gesprek over keuzes maken

04 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Praktische handvatten voor ouders en jongeren, de onderlinge communicatie versterken en bijdragen aan de weerbaarheid en het mentaal welbevinden van jongeren in het Westerkwartier.
Lees verder →
Handhaving aed wide

Wat nemen we mee? een AED!

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
AED’s in gemeentelijke handhavingsvoertuigen
Lees verder →