Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Marktplein Zuidhorn in 2020 op de schop

19 oktober 2019    Zuidhorn-nieuws
Verder geld voor herinrichting entree Grijpskerk, plan Meindertsma en Plan De Lindt Aduard
Boeremalocatie-mrt-2017

De gemeente gaat het Marktplein in Zuidhorn in 2020 aantrekkelijker maken en zo efficiënt mogelijk inrichten. Het plein wat onderdeel is van de Kom van Zuidhorn is het laatste stuk van de herinrichting van het centrum. Het heeft jarenlang stilgelegen omdat de herontwikkeling van woningen op de Boeremalocatie maar niet van de grond kwam. Behalve de € 30.000 uit nieuw beleid wordt hiervoor een bedrag aan de reserve Kom Zuidhorn onttrokken.

Grijpskerk
Er komt een plan voor de herinrichting van de entree aan de Kievitsweg in Grijpskerk. Daar is € 25.000 voor beschikbaar. Op basis hiervan kan bepaald worden welke middelen nodig zijn voor de herinrichting.

Plan Meindertsma Grijpskerk 
Het plan Meindertsma te Grijpskerk wordt ontwikkeld tot een woonlocatie. Met de eigenaar van het terrein Kroonsfeld B.V., ter grootte van ca 1,7 ha, is een stedenbouwkundig plan ontwikkeld voor 25 woningen. Met Kroonsfeld B.V. is een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Het gebied wordt ook bouw- en woonrijp gemaakt door Kroonsfeld en na oplevering wordt het openbare gebied overgedragen aan de gemeente. Hiermee wordt tegemoetgekomen aan een lang gekoesterde woningbouwwens vanuit het dorp.

Aduard 
Plan De Lindt Aduard (€ 25.000 incidenteel)
De gemeente laat een aantal vooronderzoeken uitvoeren voor het in ere herstellen van de oude watergang De Lindt door Aduard. Er zijn mogelijkheden voor subsidie voor de uitvoering vanuit het 380KV landschap compensatiefonds. Om echter tot een goed projectplan, ontwerp en raming te kunnen komen, tevens benodigd voor de subsidie aanvraag, is een aantal vooronderzoeken nodig.

  • Notebomer boerema (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Moeder kind schrijven pixabay

Word jij de eerste gemeentedichter van Westerkwartier?

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee: openbare verkiezing!
Lees verder →
Heike meyers 2025

Hoe blijf je vitaal tot op je 83e? “Mensendieck!” zegt Heike Meyers

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
45 jarig jubileum van haar praktijk
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over scholen weer begonnen, stemmen tellen openbaar & Economische visie

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 26 augustus 2025
Lees verder →
Busstation (2)

Vernieuwde reguliere Qbuzz dienstregeling

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
De zomervakantie is alweer ten einde. Qbuzz start met de vernieuwde, reguliere dienstregeling
Lees verder →
Viskaravaan-2025 (2)

Volop vis tijdens VISKaravaan in Briltil

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
*Behalve toen de fotograaf kwam..
Lees verder →