Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Marktplein Zuidhorn in 2020 op de schop

19 oktober 2019    Zuidhorn-nieuws
Verder geld voor herinrichting entree Grijpskerk, plan Meindertsma en Plan De Lindt Aduard
Boeremalocatie-mrt-2017

De gemeente gaat het Marktplein in Zuidhorn in 2020 aantrekkelijker maken en zo efficiënt mogelijk inrichten. Het plein wat onderdeel is van de Kom van Zuidhorn is het laatste stuk van de herinrichting van het centrum. Het heeft jarenlang stilgelegen omdat de herontwikkeling van woningen op de Boeremalocatie maar niet van de grond kwam. Behalve de € 30.000 uit nieuw beleid wordt hiervoor een bedrag aan de reserve Kom Zuidhorn onttrokken.

Grijpskerk
Er komt een plan voor de herinrichting van de entree aan de Kievitsweg in Grijpskerk. Daar is € 25.000 voor beschikbaar. Op basis hiervan kan bepaald worden welke middelen nodig zijn voor de herinrichting.

Plan Meindertsma Grijpskerk 
Het plan Meindertsma te Grijpskerk wordt ontwikkeld tot een woonlocatie. Met de eigenaar van het terrein Kroonsfeld B.V., ter grootte van ca 1,7 ha, is een stedenbouwkundig plan ontwikkeld voor 25 woningen. Met Kroonsfeld B.V. is een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Het gebied wordt ook bouw- en woonrijp gemaakt door Kroonsfeld en na oplevering wordt het openbare gebied overgedragen aan de gemeente. Hiermee wordt tegemoetgekomen aan een lang gekoesterde woningbouwwens vanuit het dorp.

Aduard 
Plan De Lindt Aduard (€ 25.000 incidenteel)
De gemeente laat een aantal vooronderzoeken uitvoeren voor het in ere herstellen van de oude watergang De Lindt door Aduard. Er zijn mogelijkheden voor subsidie voor de uitvoering vanuit het 380KV landschap compensatiefonds. Om echter tot een goed projectplan, ontwerp en raming te kunnen komen, tevens benodigd voor de subsidie aanvraag, is een aantal vooronderzoeken nodig.

  • Notebomer boerema (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →