Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mark Rutte: ‘Geen thuisfeestjes, ga liever naar een horecazaak’

19 augustus 2020    Zuidhorn-nieuws
Eetcafé De Opstal, Balk restaurant & zalen, André Dokter, Grand café In 't Holt 1654, Pizzeria La Fontana ..... Volop keus in Zuidhorn
Holt terras (2)

Mark Rutte heeft dinsdagavond 18 augustus in de persconferentie aangekondigd dat thuisfeestjes er voorlopig niet in zitten. Het maximum aantal personen dat in een thuissituatie mag samenkomen is zes personen. 'Thuis geen feestjes of borrels, ga dan liever naar een horecazaak', zo waren de woorden van de premier.

In Zuidhorn is daartoe volop gelegenheid. » Bekijk hier alle horecagelegenheden!

Rutte: ‘Ik val maar met de deur in huis, het gaat niet goed met de corona-ontwikkelingen. Het reproductiegetal zit nu al weken boven de 1. Dat betekent dat het virus gestaag verspreidt. Als we niet oppassen zijn we binnen afzienbare tijd terug bij af. Terug bij een overbelaste zorg, terug bij het land op slot, terug waar we niet willen zijn. Het economische scenario bij een tweede golf willen we ook niet meemaken. De regionale aanpak is heel belangrijk in deze fase.’ Het nieuwe advies van het outbreak management is thuis geen feestjes of borrels. ‘Een zeer, zeer dringend advies. Ga dan liever naar een horecazaak, waar meer ruimte is, vaste zitplaatsen zijn en de anderhalve meter beter te handhaven is.’ Beperk het thuis tot zes personen, met anderhalve meter afstand. Kinderen tot 12 jaar niet meegerekend.

Het kabinet roept mensen hiertoe op, omdat de meeste nieuwe besmettingen in de privésfeer zijn. Het gaat om mensen die elkaar kennelijk genoeg vertrouwen om handenschuddend en knuffelend in dezelfde ruimte rond te lopen zonder afstand. Maar wat onder elkaar veilig voelt, is volgens Rutte ‘feitelijk een schijnveiligheid’.

‘Horeca neemt verantwoordelijkheid’
Een feestje, of borrel kan in een horecazaaltje, maar mét registratie en de anderhalve meter afstand, zo gaf Rutte aan. Op borrels in zaaltjes zal strenger worden gehandhaafd. Juist omdat wordt gezien dat in dergelijke situaties de regels aan de laars worden gelapt. Rutte: ‘We zien dat de horeca zijn verantwoordelijk neemt.’ Het advies blijft ook: ‘werk zoveel mogelijk thuis, ook na 1 september.’

Besmettingen in horeca
De laatste keer dat de bewindslieden een persconferentie gaven is bijna twee twee weken geleden. Op dit moment ligt het aantal besmettingen in de horeca op 2,9 procent. Zo blijkt uit cijfers die vandaag naar buiten werden gebracht. De meeste besmettingen vinden plaatst in thuissituaties (53,3 procent).

bron Misset Horeca

  • Opstal team
  • Balk team
  • Ton en bennie in het holt
  • Andre dokter
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Moeder-kind

Het kindpakket is weer beschikbaar

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het kindpakket is voor gezinnen met kinderen onder de 18 jaar die gebruik maken van de minimaregeling 2025.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, Gratis webinar & raadsoverleg

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 december
Lees verder →
Mark veenstra pvda 2025

GroenLinks-PvdA Westerkwartier blij met Quadraten-ommezwaai VZ

01 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Perinushuldiging 2025

Iconisch duo Pé en Rinus ontvangen erepenningen

30 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar vieren zij het 45-jarige artiestenjubileum
Lees verder →