Op zaterdag 6 september was er tijdens de opening van het nieuwe culturele seizoen in het Cultureel Centrum Zuidhorn een schilderwedstrijd waar iedereen ter plekke een klein meesterwerkje kon schilderen. De opdracht was “Schilder waar je blij van wordt”. Tientallen bezoekers, vooral hele jonge maar ook wat oudere, stortten zich op de acrylverf en de doekjes en produceerden een hele stapel vrolijke schilderijen. Er waren prachtige bloemen, lieve huisdieren en mooie landschappen, waaruit maar weer blijkt dat mensen vooral blij worden van de natuur.
Uiteindelijk riep de jury na grondig beraad Marit Boltjes tot winnaar uit. Haar portret van een kat was onmiddellijk herkenbaar en bijzonder leuk geschilderd, met lichte, spontane penseelstreken en een aantrekkelijk kleurgebruik. Het is duidelijk dat ze talent heeft. Zij wint een ingelijste tekening van een professionele kunstenaar.
Daarnaast wil de jury graag nog twee inzendingen in het zonnetje zetten. Dat zijn Elena Klaveringa met haar schilderij van een meisje op een pony, en Aline Buit, die een landschap met een zwaluw schilderde. De inzending van Elena viel op doordat er zoveel liefde van het geportretteerde meisje voor de pony uit sprak. Het landschap van Aline sprong eruit door de bijzondere en gedurfde compositie.
Alle schilderijen kunnen door de makers bij het Cultureel Centrum Zuidhorn weer opgehaald worden op zaterdag 27 september van 12.00 tot 14.00 uur. Beide leden van de Kunstcommissie zijn dan aanwezig.