Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Man en vrouw uit Westerkwartier aangehouden voor bankhelpdeskfraude

26 januari 2023    Zuidhorn-nieuws
Stijging van aangiftes in Noord-Nederland
Hack-pixabay

De politie heeft een 22-jarige man en een 20-jarige vrouw uit de gemeente Westerkwartier aangehouden op verdenking van bankhelpdeskfraude. Het tweetal zou zich hebben voorgedaan als bankmedewerker en ten minste zeven mensen voor duizenden euro's hebben opgelicht.
De twee zijn dinsdag aangehouden. De politie verdenkt hen ervan dat zij hun slachtoffers belden en hebben gedaan alsof ze een bankmedewerker waren.

150.000 euro
Het lukte de verdachten om hun slachtoffers over te halen om het softwareprogramma ‘Anydesk’ te installeren. Met dat programma konden de verdachten van een afstandje de computer van hun slachtoffers besturen. De verdachten logden vermoedelijk in op internetbankieren en sluisden duizenden euro’s weg. Het totale schadebedrag is ongeveer 150.000 euro.
Wat de precieze rol van de twee bij deze oplichtingspraktijken was, moet verder politieonderzoek uitwijzen. De man en vrouw zitten vast en worden verhoord. Bij de aanhouding zijn verschillende computers, mobieltjes en goederen in beslag genomen. Het is mogelijk dat er meer aanhoudingen volgen, meldt de politie.

Vaak ouderen slachtoffer
Criminelen bellen vaker oudere en kwetsbare mensen waarbij ze zich voordoen als een medewerker van de bank. Er zou een probleem zijn met de rekening en dat moet snel opgelost, zeggen ze. Met babbeltrucs weten de criminelen hun slachtoffers op een sluwe manier over te halen om informatie te delen.
Het gebeurt ook dat een zogenaamde bankmedewerker de pinpas van slachtoffers ophaalt.

Stijging van aangiftes in Noord-Nederland
De politie ziet op verschillende plekken in Noord-Nederland een stijging van het aantal aangiftes van bankhelpdeskfraude. Vorige maand werden twee mannen van 20 en 21 jaar uit Hoorn en Den Helder aangehouden op verdenking van bankhelpdeskfraude in Marum. Ook in onder meer het Drentse Annen en het Friese Beetsterzwaag zijn onlangs verdachten van deze vorm van fraude aangehouden.

bron RTVNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Img 5934

Sneeuw is Milieuboer te veel

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Volgende week weer een kans
Lees verder →
Brandweer-1

Man uit Westerkwartier aangehouden voor brandstichting in Hotel in Groningen

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Brandstichting lijkt te worden bevestigd door camerabeelden
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke vervolgt seizoen in Frankrijk

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bauke naar Tour de la Provence. Een driedaagse etappekoers van Marseille naar Arles over ruim 525 kilometer.
Lees verder →
U bocht

‘U-bocht’ voor fietsers tussen Stad en Zuidhorn weer terug

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
"maar waarom kan dan het wegdek niet een beetje beter worden gemaakt? Het is heel vervelend fietsen, vooral met smalle banden!" aldus een gebruiker
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vreemde werktijden op jouw bedrijventerrein?

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 februari 2025
Lees verder →
Zaalhockeyteam mhcw mo16-2

Hockeydames MHCW Kampioen zaalcompetitie

10 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
beker mee naar Zuidhorn
Lees verder →