Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Man en vrouw uit Westerkwartier aangehouden voor bankhelpdeskfraude

26 januari 2023    Zuidhorn-nieuws
Stijging van aangiftes in Noord-Nederland
Hack-pixabay

De politie heeft een 22-jarige man en een 20-jarige vrouw uit de gemeente Westerkwartier aangehouden op verdenking van bankhelpdeskfraude. Het tweetal zou zich hebben voorgedaan als bankmedewerker en ten minste zeven mensen voor duizenden euro's hebben opgelicht.
De twee zijn dinsdag aangehouden. De politie verdenkt hen ervan dat zij hun slachtoffers belden en hebben gedaan alsof ze een bankmedewerker waren.

150.000 euro
Het lukte de verdachten om hun slachtoffers over te halen om het softwareprogramma ‘Anydesk’ te installeren. Met dat programma konden de verdachten van een afstandje de computer van hun slachtoffers besturen. De verdachten logden vermoedelijk in op internetbankieren en sluisden duizenden euro’s weg. Het totale schadebedrag is ongeveer 150.000 euro.
Wat de precieze rol van de twee bij deze oplichtingspraktijken was, moet verder politieonderzoek uitwijzen. De man en vrouw zitten vast en worden verhoord. Bij de aanhouding zijn verschillende computers, mobieltjes en goederen in beslag genomen. Het is mogelijk dat er meer aanhoudingen volgen, meldt de politie.

Vaak ouderen slachtoffer
Criminelen bellen vaker oudere en kwetsbare mensen waarbij ze zich voordoen als een medewerker van de bank. Er zou een probleem zijn met de rekening en dat moet snel opgelost, zeggen ze. Met babbeltrucs weten de criminelen hun slachtoffers op een sluwe manier over te halen om informatie te delen.
Het gebeurt ook dat een zogenaamde bankmedewerker de pinpas van slachtoffers ophaalt.

Stijging van aangiftes in Noord-Nederland
De politie ziet op verschillende plekken in Noord-Nederland een stijging van het aantal aangiftes van bankhelpdeskfraude. Vorige maand werden twee mannen van 20 en 21 jaar uit Hoorn en Den Helder aangehouden op verdenking van bankhelpdeskfraude in Marum. Ook in onder meer het Drentse Annen en het Friese Beetsterzwaag zijn onlangs verdachten van deze vorm van fraude aangehouden.

bron RTVNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →