Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Lichtbaken en misthoorn in vroege ochtend

22 januari 2021    Zuidhorn-nieuws
Werkzaamheden van der Hallstraat in volle gang
Van der halstraat bouw

Woensdag 6 januari ging de eerste schep in de grond. De bouw van 14 woningen aan de Van der Halstraat in Zuidhorn is daarmee gestart. De levensloopbestendige woningen komen in de plaats van 14 verouderde woningen.

Overlast
Er wordt geboord in plaats van geheid om de overlast voor de omwonenden zoveel mogelijk te beperken. Toch is er in alle vroegte al voldoende lawaai om wakker te worden.

Levensloopbestendig en Nul-Op-de-Meter
De nieuwbouw wordt gedaan door Plegt-Vos en is ontworpen door KAW architecten. Er komen 2 blokken van 7 woningen. De straat krijgt het karakter van een hofje. Het zijn woningen met een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Op de verdieping komt een tweede slaapkamer.
Het zijn Nul-Op-de-Meter woningen zonder gasaansluiting; ze wekken voldoende energie op voor het verbruik in en van de woning. Om dat te bereiken zijn ze extra goed geïsoleerd, er liggen zonnepanelen op het dak en de woningen zijn voorzien van een warmte-terugwin-ventilatiesysteem.

Gesloopt en nieuw gebouwd in aantal fasen
In het najaar van 2020 zijn de verouderde woningen gesloopt en zijn er nieuwe leidingen voor water en elektriciteit aangelegd. De bouw van de 14 nieuwe woningen gaat ongeveer een half jaar duren.

Meer nieuwbouw in Zuidhorn
Wold & Waard gaat naar verwachting ook bouwen aan de Borghlocatie in Zuidhorn (hoek Boslaan / Hanckemalaan). Samen met de gemeente is een plan uitgewerkt voor de bouw van 6 blokken van 4 woningen. Daarnaast loopt de omgevingsprocedure voor de bouw van 5 kleine woningen aan de Admiraal Helfrichstraat.

  • Impressie van der halstraat
  • Sloop (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →