Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘Leukste dorp’ Noordhorn: van outsider naar (mede-) favoriet (video)

8 augustus 2013    Zuidhorn-nieuws
Regen geen spelbreker tijdens feestelijke dag
Hldvgnoordhorn

Aan de outsideraspiraties van Noordhorn als finaledorp in het zomerspel Het Leukste Dorp van Groningen kwam woensdagmiddag abrupt een einde. Het strengste jurylid van Groningen Jacques d'Ancona gaf het tot Caïro omgedoopte Noordhorn voor aankleding het rapportcijfer acht en voor saamhorigheid zelfs een negen.

Nadat het dorp vervolgens een zwerfkei van 1500 kilogram uit een hijskraan liet vallen, waarmee de grootste ‘aordbeven' tot nu toe werd geproduceerd, geldt Noordhorn als regelrechte kanshebber op de zo felbegeerde titel. Volgende week vrijdagavond wordt de winnaar bekend.

 

 

 

De Vereniging van Dorpsbelangen Noordhorn organiseert allerlei activiteiten en komt op voor de belangen van de inwoners van het dorp, om zo de aantrekkelijkheid van Noordhorn als woonplaats te vergroten. De meeste activiteiten spelen zich af in en rond de Dörpsstee. Dat gaat om zaken als kindermiddagen, klaverjassen, bingo, disco, paasvuur en de feestweek met o.a. de zeskamp. Ook organiseren ze jaarlijkse activiteiten als: braderie met old-timershow, nationale straatspeeldag, sinterklaasintocht, lampionnenkeuring en de lichtweek.

Extra aantrekkelijk is het dorp Noordhorn door een grote groep van meer dan 40 betrouwbare plattelandsondernemers die verenigd zijn in Handelsvereniging Fortuna, die allen dagelijks
in de weer zijn om hun klanten op een zo goede mogelijk manier van dienst te zijn. Mensen uit de gehele gemeente Zuidhorn weten hun bedrijven dagelijks te vinden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →