Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leerlingen van Terra veilig(er) naar school

2 november 2018    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Begin november vindt de jaarlijkse fietskeuring op school plaats
Appen op de fiets

De laatste dag voorafgaand aan de herfstvakantie stond op Terra in Oldekerk voor de eerste klassen in teken van ‘Veilig naar school’. Met hun mentor hebben de leerlingen de gehele dag besteed aan het leren hoe je veilig(er) van huis naar school komt en terug. De school werkt hierbij samen met Stichting Bevordering Verkeerseducatie in Drachten. Deze stichting heeft tot doel de verkeersveiligheid in Noord Nederland te vergroten door verkeersonderwijs aan weggebruikers te bevorderen en te verzorgen.

De leerlingen konden ervaringen opdoen met ‘het gebruik van je mobiel in het verkeer’, ‘hoe houd je rekening met de dode hoek van een groot voertuig’’, ‘welke invloed heeft alcohol op je gedrag’ en ‘reanimatie’. Daarnaast werden de ogen en de reactiesnelheid getest en werden de verkeersregels opgefrist.
In de pauze trakteerde de school op een beker biologische limonade met dito koekje.
Organisator en mentor Ans Postma van Terra: “Het was een gezellige maar ook erg leerzame dag die door veel leerlingen met “LEUK!” werd beoordeeld. Maar hopen natuurlijk vooral dat deze dag iets heeft bijgedragen in het bewustzijn van ‘veilig verkeersgedrag’ van onze leerlingen!”
 
Begin november vindt de jaarlijkse fietskeuring op school plaats. Alle fietsen worden dan gecontroleerd oa op verlichting, remmen etc. De leerlingen (en hun ouders) krijgen dan adviezen over verbetering van hun fiets zodat alle leerlingen van Terra weer veilig(er) van en naar school kunnen gaan.

Fotobijschrift:

Een leerling van Terra Oldekerk legt een parcours af terwijl hij een opdracht op zijn mobiel moet uitvoeren en ervaart dat dit een gevaarlijke situatie kan opleveren.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →