Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leek zet vaart achter klimaat- en energiedoelen

13 december 2017    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Op woensdag 9 november vond de Klimaattop Noord-Nederland plaats.
Leek i love

De gemeente Leek vaardigde ondernemers, wethouders en ambtenaren af om ervaringen te delen, nieuwe kennis en inspiratie op te halen.

Tijdens de Klimaattop was de gemeente Leek op meerdere fronten vertegenwoordigd. Het Leekster bedrijf Polyciviel hield een presentatie over CO2-absorberend asfalt. De wethouders Hans Morssink (Energie) en Karin Dekker (Milieu) waren aanwezig en hebben diverse afspraken ondertekend.

Een bestuurlijke handtekening werd gezet onder afspraken over energiezuinige openbare verlichting, de gemeentelijke collectieve inkoop van groene energie en een aanpak voor energiebesparing voor inwoners met een smalle beurs. Hans Morssink: “Tijdens de top hebben we laten zien dat er in de gemeente Leek hard wordt gewerkt aan de energietransitie.”

De gemeente verzorgde tijdens de top ook een werksessie in samenwerking met buurgemeente Zuidhorn. Het onderwerp was gasloze en energieneutrale nieuwbouw. Voor de nieuwbouwwijken Leek Oostindie en De Oostergast in Zuidhorn maakten de gemeenten eerder al gezamenlijk plannen om het aardgasnet in het vervolg achterwege te laten. Karin Dekker: “Tijdens de sessie bespraken we samen met het maatschappelijk veld de benodigde ingrediënten om aardgasvrije, energieneutrale nieuwbouw in het noorden tot de nieuwe standaard te verheffen.”

De Klimaattop Noord-Nederland was een initiatief van de drie noordelijke provincies. “Niet praten maar doen”, dat was de centrale boodschap van de klimaattop. Zo’n 200 initiatieven uit de regio meldden zich aan voor het evenement. Ruim 1.000 mensen bezochten het evenement.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →