Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leegstaande woningen Aduard toch bewoond

16 juli 2014    Zuidhorn-nieuws
Vleermuizen verhinderen huizenbouw
Vleermuis

Vleermuizen hebben hun intrek genomen in zes leegstaande sloopwoningen aan de Albert Harkemaweg in Aduard. Hierdoor moet woningcorporatie Wold& Waard die eigenaresse is, wachten met afbraak. Ook de vervangende nieuwbouw moet hierdoor op de lange baan worden geschoven tot mogelijk november volgend jaar.

Dat bleek woensdag bij de start van de nieuwbouw. Zes andere sloophuizen aan deze straat zijn inmiddels tegen de vlakte. De bouw van dit blok van zes eengezins rijtjeswoningen is inmiddels al flink gevorderd. De starthandeling werd verricht door directeur Janneke Klijn van Wold&Waard en de Zuidhorner wethouder Bert Nederveen. Zij onthulden samen een bouwbord.DvhN

Wethouder Nederveen laat via twitter weten dat het beschermen van dieren weliswaar belangrijk is maar dat dit wel wat ver gaat.

 

De bouw betreft in eerste instantie een blok van zes ‘twee slaapkamerwoningen’. De vraag naar dit type woningen neemt toe, omdat het aantal kleine huishoudens ook sterk toeneemt. Van de ingeschreven woningzoekenden voor gemeente Zuidhorn is ongeveer 90%  één- of tweepersoonshuishouden terwijl ons woningbezit voor ca. 60% uit gezinswoningen bestaat. De woningen worden energiezuinig (label A) gebouwd, waardoor de energiekosten laag kunnen blijven. De woningen worden gebouwd op basis van WoonKeur. Dit houdt in veel aandacht wordt besteed aan comfortabel en veilig wonen. De oplevering is vermoedelijk eind oktober. De relatieve korte bouwtijd (korter dan een half jaar) komt door de toepassing van veel prefab elementen. Het is nog niet bekend wanneer gestart wordt met het tweede woningblok.

Verhuurinformatie
De woningen van het eerste blok zijn al verhuurd. Voor de woningen van het tweede blok zijn al voldoende kandidaten. Die woningen worden pas verhuurd zodra de bouw gestart is.

  • Bouwbord aduard
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →
Next led 2026

HYROX Physical Fitness Test door NEXT in Zuidhorn

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
12 april, deelname is gratis
Lees verder →
Raadsleden met lint

Koninklijke onderscheiding voor zes vertrekkende raadsleden

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De nieuwe raad wordt op 1 april geïnstalleerd t
Lees verder →
Martha strengholt

Martha Strengholt gaat zelfstandig verder met Afslankstudio Martha

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De behandelingen blijven zoals mijn klanten die kennen vanuit Leek
Lees verder →
Westroutekaart pronk

Pronkjewailpad werkt samen met ‘De Verbiending’ in nieuwe Westroute

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven gestart
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, takkenroute en isolatieaanpak

31 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 31 maart
Lees verder →