Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leefbaarheidsprijs voor jongeren werk Oldehove

4 januari 2012    Zuidhorn-nieuws
Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert.

Leefbaarheidsprijs 2011 voor jeugd en jongeren werk oldehove

Dinsdag 3 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente heeft het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove de Leefbaarheidsprijs 2011 gekregen. De jury had uit een groot aantal inzendingen de volgende drie aanmeldingen genomineerd voor de Leefbaarheidsprijs 2011: Jeugd en Jongeren Werk Oldehove, Jeugdsoos Lauwerzijl en Stichting Dorpshuis Niezijl en stichting ’t Schanshuus Niezijl.

Jeugd en Jongeren Werk Oldehove
Vijftien jaar geleden is deze organisatie opgericht. Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert. Eigenhandig wordt clubgebouw Thonk beheerd, dat zowel door de week als in het weekend voor jongeren wordt opengesteld. Jongeren kunnen hier lekker chillen, aan diverse activiteiten meedoen en ook zo nu en dan voorlichtingsavonden bezoeken over bijvoorbeeld alcohol en drugs.

Waardering
De jury waardeert dat het Jeugd en Jongeren Werk bij het organiseren van activiteiten samenwerking zoekt met andere verenigingen en dorpen en dat ook jongeren uit andere dorpen op deze activiteiten afkomen. Een ander belangrijk punt is dat jongeren, die vroeger activiteiten bezochten, nu als jongvolwassenen deze activiteiten organiseren. Dit laat de continuïteit van en betrokkenheid bij de organisatie zien. Daarnaast helpen ze bij activiteiten die door anderen worden georganiseerd en zijn ze in voorgaande jaren meerdere keren uit verschillende hoeken van de gemeente voorgedragen voor deze prijs. De jury weet dat er daarom een breed draagvlak bestaat onder inwoners van onze gemeente voor de activiteiten die het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove organiseert.

Leefbaarheidsprijs
In de gemeente Zuidhorn wordt al sinds 1998 de Leefbaarheidsprijs uitgereikt. De prijs, € 500 en een vermelding op de ‘wall of fame’ in het gemeentehuis, wordt jaarlijks toegekend aan een vereniging of persoon die zich bijzonder heeft ingezet binnen de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Parkeren  starkenborg

Onveilige verkeers/parkeersituatie Van Starkenborghkanaal ZZ opgelost

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Geen modder meer aan de schoenen en nog veiliger ook
Lees verder →
Winterverhalen

Gezellige winterverhalen-middag in Museum Wierdenland voor het hele gezin

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 3 januari 2026, 14.00-15.30 uur
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Organisatie draverij Aduard zin in derde editie

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
uitbouwen tot jaarlijkse dag waar het hele dorp naar uitkijkt
Lees verder →
Voordeelboekje 2025

Prijzen voordeelboekje Zuidhorn uitgekeerd

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar tegoedbonnen van Poiesz
Lees verder →
Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →
Thijn en arjan van esch

Thijn van Esch ( 20 ) Van zaterdagbaantje tot zelfstandig ondernemer

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vader en zoon van Esch voorzien vruchtbare samenwerking
Lees verder →