Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leefbaarheidsprijs voor jongeren werk Oldehove

4 januari 2012    Zuidhorn-nieuws
Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert.

Leefbaarheidsprijs 2011 voor jeugd en jongeren werk oldehove

Dinsdag 3 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente heeft het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove de Leefbaarheidsprijs 2011 gekregen. De jury had uit een groot aantal inzendingen de volgende drie aanmeldingen genomineerd voor de Leefbaarheidsprijs 2011: Jeugd en Jongeren Werk Oldehove, Jeugdsoos Lauwerzijl en Stichting Dorpshuis Niezijl en stichting ’t Schanshuus Niezijl.

Jeugd en Jongeren Werk Oldehove
Vijftien jaar geleden is deze organisatie opgericht. Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert. Eigenhandig wordt clubgebouw Thonk beheerd, dat zowel door de week als in het weekend voor jongeren wordt opengesteld. Jongeren kunnen hier lekker chillen, aan diverse activiteiten meedoen en ook zo nu en dan voorlichtingsavonden bezoeken over bijvoorbeeld alcohol en drugs.

Waardering
De jury waardeert dat het Jeugd en Jongeren Werk bij het organiseren van activiteiten samenwerking zoekt met andere verenigingen en dorpen en dat ook jongeren uit andere dorpen op deze activiteiten afkomen. Een ander belangrijk punt is dat jongeren, die vroeger activiteiten bezochten, nu als jongvolwassenen deze activiteiten organiseren. Dit laat de continuïteit van en betrokkenheid bij de organisatie zien. Daarnaast helpen ze bij activiteiten die door anderen worden georganiseerd en zijn ze in voorgaande jaren meerdere keren uit verschillende hoeken van de gemeente voorgedragen voor deze prijs. De jury weet dat er daarom een breed draagvlak bestaat onder inwoners van onze gemeente voor de activiteiten die het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove organiseert.

Leefbaarheidsprijs
In de gemeente Zuidhorn wordt al sinds 1998 de Leefbaarheidsprijs uitgereikt. De prijs, € 500 en een vermelding op de ‘wall of fame’ in het gemeentehuis, wordt jaarlijks toegekend aan een vereniging of persoon die zich bijzonder heeft ingezet binnen de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Dubbele woninginbraak in Zuidhorn

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Aan Maurits Clantlaan en de Josinalaan
Lees verder →
Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Inschenken glas wijn drank

Wat is het verschil tussen een verslaving en een gewoonte?

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op het eerste gezicht lijken een verslaving en een gewoonte verdacht veel op elkaar.
Lees verder →
Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →