Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leefbaarheidsprijs voor jongeren werk Oldehove

4 januari 2012    Zuidhorn-nieuws
Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert.

Leefbaarheidsprijs 2011 voor jeugd en jongeren werk oldehove

Dinsdag 3 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente heeft het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove de Leefbaarheidsprijs 2011 gekregen. De jury had uit een groot aantal inzendingen de volgende drie aanmeldingen genomineerd voor de Leefbaarheidsprijs 2011: Jeugd en Jongeren Werk Oldehove, Jeugdsoos Lauwerzijl en Stichting Dorpshuis Niezijl en stichting ’t Schanshuus Niezijl.

Jeugd en Jongeren Werk Oldehove
Vijftien jaar geleden is deze organisatie opgericht. Vanuit het niets hebben veel vrijwilligers er voor gezorgd dat er nu een bloeiende vereniging staat die veel activiteiten organiseert. Eigenhandig wordt clubgebouw Thonk beheerd, dat zowel door de week als in het weekend voor jongeren wordt opengesteld. Jongeren kunnen hier lekker chillen, aan diverse activiteiten meedoen en ook zo nu en dan voorlichtingsavonden bezoeken over bijvoorbeeld alcohol en drugs.

Waardering
De jury waardeert dat het Jeugd en Jongeren Werk bij het organiseren van activiteiten samenwerking zoekt met andere verenigingen en dorpen en dat ook jongeren uit andere dorpen op deze activiteiten afkomen. Een ander belangrijk punt is dat jongeren, die vroeger activiteiten bezochten, nu als jongvolwassenen deze activiteiten organiseren. Dit laat de continuïteit van en betrokkenheid bij de organisatie zien. Daarnaast helpen ze bij activiteiten die door anderen worden georganiseerd en zijn ze in voorgaande jaren meerdere keren uit verschillende hoeken van de gemeente voorgedragen voor deze prijs. De jury weet dat er daarom een breed draagvlak bestaat onder inwoners van onze gemeente voor de activiteiten die het Jeugd en Jongeren Werk Oldehove organiseert.

Leefbaarheidsprijs
In de gemeente Zuidhorn wordt al sinds 1998 de Leefbaarheidsprijs uitgereikt. De prijs, € 500 en een vermelding op de ‘wall of fame’ in het gemeentehuis, wordt jaarlijks toegekend aan een vereniging of persoon die zich bijzonder heeft ingezet binnen de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero v7 shirts

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →