Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Leden vv Zuidhorn akkoord met voorstel kunstgrasvelden

5 april 2016    Zuidhorn-nieuws
Club draagt € 30.000 bij én contributie stijgt € 10 per lid
Ledenvergadering-vvzuidhorn

Tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering afgelopen dinsdag 4 april werd het 'voorstel kunstgrasvelden' aan de leden voorgelegd. Er was unanimiteit: alle aanwezige leden konden zich vinden in de plannen, die door het college van B&W en het bestuur van vv Zuidhorn zorgvuldig en geduldig zijn gesmeed.

Het voorstel voorziet in de aanleg van een tweede kunstgrasveld op de plaats van het huidige natuurgrasveld 2, achter de kleedkamers. Het nieuwe veld wordt voorzien van wedstrijdverlichting, dug-outs, een hekwerk en bestrating rondom het veld.

Tegelijk zal de toplaag van het huidige kunstgrasveld, dat is aangelegd in 2005, worden vervangen en tenslotte worden tien teamlockers geplaatst bij de bestaande kleedruimten. Extra wensen zoals bijvoorbeeld een scorebord of een geluidsinstallatie zal de club zelf moeten betalen.

Weer voldoende capaciteit
Met al deze aanpassingen beschikt de club over twee volledige kunstgrasvelden, die geschikt zijn voor trainingen en wedstrijden. De trainings- en wedstrijdcapaciteit is daarmee weer op orde en alle teams kan wekelijks tweemaal training worden aangeboden, voor zover het de veldcapaciteit betreft. Verder neemt de druk op de kleedkamers af door plaatsing van teamlockers.

Last but zeker not least zal het pupillenveld weer worden gebruikt waarvoor het bedoeld en aangelegd is: het spelen van wedstrijden door... de pupillen. Met een beduidend lichtere belasting dan nu het geval is, zal de conditie van dit veld naar verwachting flink verbeteren.

Huur, contributie en acties
Het bestuur voorzag de aanwezige leden van een uitgebreide en kraakheldere toelichting op zowel het onderhandelingsproces als het onderhandelingsresultaat. Natuurlijk werden ook de financiële consequenties voor de vereniging en de leden belicht. Daarover liet het bestuur geen onduidelijkheid bestaan: het politieke principe 'de burger aan zet' betekent dat de burger -in dit geval vv Zuidhorn- participeert in de besluitvorming, en daarnaast bijdraagt in financieel en materieel opzicht.

Als vereniging zal de club de gemeente eenmalig € 30.000 afdragen. Verder komt er een huurverhoging van € 2.500 per jaar en neemt de club de schoonmaak van de kleedkamers voor eigen rekening. De kostenstijging voor de vereniging zal grotendeels worden opgevangen met een contributieverhoging van € 10 per lid.

crowdfundingactie
Om de eenmalige bijdrage bijeen te brengen wordt een crowdfundingactie gestart, waarbij het nieuwe kunstgrasveld virtueel wordt verkaveld in 6.000 vierkante meters die per stuk € 5 opbrengen. Daarvoor wordt ook een beroep gedaan op al de teams om hun bijdrage te leveren, bijvoorbeeld door een leuke actie te organiseren. Verder worden fondsen benaderd en er zullen speciale reclameborden worden verkocht. vv Zuidhorn gaat dus op zoek naar Kunstgrashelden en de speciale website hiervoor gaat binnenkort live! 

Voor alles rondom de crowdfundingactie is de Werkgroep Kunstgrasveld in het leven geroepen, die achter de schermen al enkele weken actief is. De actie krijgt een kickoff met een speciale actiekrant die in de tweede helft van april verschijnt en in Zuidhorn, Noordhorn en Briltil wordt verspreid. 

Leden akkoord
De aanwezige leden stemden unaniem in met de plannen en met de voorgestelde financiering ervan. Daarmee met de voorgestelde contributieverhoging. Op basis van de opkomst betekent dit dat er een verenigingsbreed draagvlak is.

Alle acties, plannen en goede voornemens zijn natuurlijk gebaseerd op instemming op het collegevoorstel door de gemeenteraad van Zuidhorn, die daarover op maandag 18 april een beslissing neemt. Bij een positief besluit kunnen de velden meteen na de vakantieperiode worden aangelegd!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →