Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Lauwers Consort zingt Bach! op 20 juni

9 juni 2009    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 20 juni om 20.00 uur zingt het Lauwers Consort in samenwerking met organist Jan R. Luth de kleine orgelmis van Bach! Het concert vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk

Op zaterdag 20 juni om 20.00 uur zingt het Lauwers Consort in samenwerking met organist Jan R. Luth de kleine orgelmis van Bach! Het concert vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk te Usquert en staat onder leiding van Jan Pranger, vaste dirigent van het Lauwers Consort. Jan R. Luth speelt de kleine orgelmis en het Lauwers Consort zingt daarbij de koralen. Kaarten à€ 7,50 zijn verkrijgbaar bij de entree van de kerk.

Jan R. Luth
Jan R. Luth studeerde theologie (Kampen), Muziekwetenschap (Utrecht) en orgel (Hilversum, Amsterdam, Romanmotier). In 1986 promoveerde hij aan de Rijksuniversiteit Groningen op een onderzoek naar de geschiedenis van de gemeentzang en orgelbegleiding in het Nederlandse gereformeerde protestantisme. Naast zijn wetenschappelijk werk is hij actief als concerterend organist. Van hem verscheen o.a. CD met composities van Johan Sebastian Bach en Johann Ludwig Krebs.

Lauwers Consort
Het Lauwers Consort in Grijpskerk onder leiding van Jan Pranger is een kamerkoor met leden uit het hele Westerkwartier en zelfs uit Friesland. De leeftijd van de leden varieert van ca. 30 tot ca. 70 jaar. Het koor is in 1988 opgericht door haar dirigent Jan Pranger. Over het algemeen zingt het koor vierstemmige klassieke, vaak kerkelijke, muziek uit de negentiende eeuw. Veel muziek van Romantische componisten, zoals Gounod, Mendelssohn en Brückner. In het kader van het Hayden jaar willen we medio november een aantal stukken van deze componist zingen.

Voor meer informatie over dit concert kunt u contact opnemen met Henk van Dijk (voorzitter) telefoonnummer 0594-213217 of met Karolien Blijham (Secr.) telefoonnummer 0594-591885. De website van het koor is te vinden op www.lauwersconsort.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Armoncio  large-001

Barokke parels uit Napels: Een avond vol Italiaanse barok

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van verstilde devotie tot virtuoze concertmuziek: dit programma neemt u mee naar het hart van de Italiaanse barok
Lees verder →
2. max ali cohen, kerk ezinge, ca. 1935, gouache op hardboard, 58 x 70 cm, collectie stichting johan dijkstra foto joop van putten-1

Tentoonstelling ‘Max Ali Cohen’ in Museum Wierdenland

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze tentoonstelling is georganiseerd in nauwe samenwerking met Museum Belvédère.
Lees verder →
Mini kraan

Grondwerk in een woonomgeving: zo beperk je overlast en herstelwerk

02 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Grondwerk uitvoeren in een woonomgeving vraagt om een andere aanpak dan werken op een ruim bouwterrein.
Lees verder →
Oetze mulder kiekebeld vz

Posta7 ‘Ondernemer van de Maand’ VZ Westerkwartier én in finale Groninger Ondernemingsprijs

01 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
VZ Westerkwartier reikt eerste prijs ‘Ondernemer van de Maand’ uit
Lees verder →
Dineke kuipers

Dineke laat Zuidhorners er weer warmpjes bij zitten

30 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Wolwinkel opent in Zuidhorn
Lees verder →