Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Langer gratis parkeren in Zuidhorn

14 november 2019    Zuidhorn-nieuws
Zakenkring Zuidhorn krijgt deels haar zin
Zuidhorn-2019 overtuinen (1)

De gemeente is ingegaan op de nadrukkelijke wens van het bestuur van de Zakenkring om de parkeerduurregeling in het centrum van Zuidhorn te verruimen van twee naar drie uur. Het gaat hier om het parkeren binnen de blauwe zone in de beide parkeergarages en het parkeerterrein aan de Wilhelminalaan. De halfuur parkeerplaatsen binnen de blauwe zone blijven ongewijzigd.

Aantrekkende werking
Het verruimen van deze parkeerduur maakt het centrum van Zuidhorn nog aantrekkelijker voor het winkelende publiek en de bezoekers van de diverse horeca. Mensen die het centrum bezoeken, kunnen nu al gratis parkeren. Met de nieuwe regeling krijgt het publiek nu ruimer de tijd de winkels en/of eet- en drinkgelegenheden in het centrum te bezoeken.  

Verantwoordelijk wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi: “We verwachten door de verruiming van de parkeerduur een aantrekkende werking vanuit de regio en hiermee een bijdrage te leveren aan een goed ondernemersklimaat in het centrum van Zuidhorn.”

 Aanpassen bebording
Deze regeling gaat in zodra de bebording met de verruimde parkeerduur (max. 3 uur) in het centrum is geplaatst. Dit gebeurt op korte termijn.

Meer wensen
Alhoewel er over het algemeen voldoende parkeerruimte in het dorp is met maar liefst twee parkeergarages en twee parkeerpleinen zijn er toch nog wensen van de Zakenkring. 
Zo zien de ondernemers graag dat de drie parkeerplaatsen aan de Burgemeester Kruizingalaan worden verwijderd uit oogpunt van verkeersveiligheid en in plaats daarvan verkeer remmende maatregelen komen. 
Daarnaast het realiseren van kort parkeren plekken op strook Plein Overtuinen als compensatie voor verdwijnen parkeerplaatsen Kruizingalaan en uitbreiding kort parkeren. 
Het realiseren van een viertal parkeerplaatsen op plein Dorpsvenne, drie plaatsen in de Nieuwstraat en drie plaatsen in de Hoofdstraat.

Wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi zegt nog in gesprek te zijn met de Zakenkring maar kan hierop nog niet vooruit lopen. De verruiming van  de tijden is snel in te voeren, andere maatregelen vergen meer tijd zegt ze desgevraagd.

  • Burg kruisingalaan
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →