Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Landschap in kaart gebracht

16 december 2023    Zuidhorn-nieuws
Hoe staat het landschap in de provincie Groningen ervoor?
Middag humsterland luchtfoto gcwk

In de Landschapsmonitor zijn de typische Groninger landschapskenmerken, zoals houtsingels, oude dijken, wierden en linten in kaart gebracht en nu voor iedereen in te zien op http://www.destaatvangroningen.nl

Veranderingen 
De Landschapsmonitor biedt veel feitelijke informatie van landschapselementen, waarbij vergelijkingen zijn gemaakt met luchtfoto's en kaartmateriaal. Met gebruik van deze informatie kunnen provincie, gemeenten en landschapsorganisaties hun beleid eventueel aanpassen of aanscherpen als dat nodig is. Een belangrijk doel hierbij is het behouden en het op een goede manier doorontwikkelen van het karakteristieke Groninger landschap. De Landschapsmonitor is daarnaast ook heel nuttig voor iedereen die met, in en voor het landschap werkt of belangstelling heeft voor het Groninger landschap.  

Nog veel meer
Deze landschapsmonitor is tot stand gekomen dankzij het programma Erfgoed, Ruimtelijke kwaliteit en Landschap. De Staat van Groningen biedt overigens nog heel veel meer informatie over andere provinciale beleidsonderwerpen, zoals onder andere natuur, erfgoed, landbouw, mobiliteit en milieu.

  • Herstel houtsingels kap
  • Natuurinclusieve landbouw
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →