Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Laatste Kans: Rondleiding door de tentoonstelling Etrusken: Pracht en Macht

8 januari 2025    Zuidhorn-nieuws
In Museum Wierdenland is tot en met 12 januari de tentoonstelling Etrusken: Pracht en Macht te zien
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

In het laatste weekend van deze tentoonstelling houdt Regina Willemsen, kenner van de Etruskische cultuur en voormalig reisleidster in Italië, op zaterdag 11 januari in Museum Wierdenland een inleiding over de cultuur en leefwijze van de Etrusken gevolgd door een rondleiding door de expositie. Ze vertelt hoe verbaasd men in de 18e en 19e eeuw was toen het er op leek dat er vóór de Romeinen in centraal Italië een ander, zeer welvarend volk leefde met een andere cultuur en taal.

De expositie gaat over de eerste grote beschaving in Italië, die bloeide tussen de 9e en 1ste eeuw v.Chr. en haar hoogtepunt beleefde rond 600 v. Chr., toen de eerste mensen zich in Noord-Nederland op de hoogste plekken langs de prielen en aan het wad vestigden en wierden begonnen te bouwen om hun erf en huis te beschermen tegen overstromingen.

Museum Wierdenland biedt de bezoeker met de tentoonstelling een kijkje in de bijzondere wereld van de Etrusken, een zeer ontwikkeld volk dat lang voor de Romeinen de dienst uitmaakte in Midden-Italië. Aardewerk in Griekse stijlen, bronzen kannen en zwarte glanzende vazen illustreren de verre handelsbetrekkingen van de Etrusken, terwijl bronzen spiegels en gouden sieraden hun rijkdom belichten. Verschillende offerbeeldjes en rijk gedecoreerde askisten geven inzicht in hun godenwereld en dodencultuur.

In de tentoonstelling komen ook aloude vragen over de herkomst van de Etrusken en over hun taal en mysterieuze voorspellingspraktijken aan bod.

Rondleiding met inleiding Etrusken
Wanneer: zaterdag 11 januari van 14.00 – ca. 15.15 uur 
Kosten: Entree + € 5,- incl. koffie 

» Museum Wierdenland
Van Swinderenweg 10
Ezinge 
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →