Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kunstwerken Etalageroute Zuidhorn verloot

6 november 2019    Zuidhorn-nieuws
Werken van Margot Brekelmans, Anneke Hoes en Trijnie Wubbolt naar liefhebbers
Winnaar etalageroute kirsten staderman

Aan het eind van de jaarlijkse Etalageroute die Stichting uit de Kunst in samenwerking met Zakenkring Zuidhorn organiseert werd een aantal kunstwerken verloot. Vorig jaar werd begonnen met de verkoop van loten en dit jaar overtrof de verkoop die van vorig jaar! Dit kwam omdat het Stichtingsbestuur tijdens de Kom in Zuidhorn dag aanwezig was met een stand van waaruit de loten werden aangeprezen. Kopers van loten namen gelijk de gelegenheid te baat om de route te lopen. Op de loten kon een kunstwerk naar keuze ingevuld worden.

Er werden werken geloot van Margot Brekelmans, Anneke Hoes en Trijnie Wubbolt. De winnaars hebben een afspraak gemaakt met de kunstenaars. Zij mochten een kunstwerk ter waarde van 350,- uitzoeken. Kirsten Staderman heeft een werk van Trijnie Wubbolt uitgezocht en Anneke Hoes mocht Dirk van der Veur blij maken met een van haar kunstwerken.

De verloting maakt het voor zowel bezoekers als kunstenaars interessant om mee te doen met deze jaarlijkse Etalageroute. De bezoekers maken kans op een kunstwerk naar keuze wat betaald wordt uit de opbrengst van de lotenverkoop. Daarnaast stellen zowel de Stichting uit de Kunst als Zakenkring Zuidhorn een werk beschikbaar.

De samenwerking met de Zakenkring Zuidhorn is gekozen omdat ook zij belang heeft bij “reuring” in het dorp. Niet alleen is er iets bijzonders te zien in de etalages en in de winkels, ook is de opening met uitleg van de kunstenaars over hun werk een leuk evenement in het dorp.

Als kunstenaars interesse hebben om volgend jaar mee te doen kunnen zij zich vast aanmelden via stichtinguitdekunstzuidhorn@gmail.com De route wordt weer in september/oktober georganiseerd.

De trekking gebeurde zaterdag 19 oktober door Notaris Smid in het bijzijn van stichtingsvoorzitter Henk Bakker en bestuurslid Johan Vergonet.

Foto 1: Kirsten Staderman met werk Trijnie Wubbolt  

Foto 2: Anneke Hoes met de prijswinnaar Dirk van der Veur

Foto trekking: Marlies Bosch

Foto 4 : uitleg tijdens opening route

  • Winnaar etalage route-2019
  • Etalagerout-verloting-2019
  • Etalageroute-2019 (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grafcultuur

Westerkwartier op zoek naar rechthebbenden en nabestaanden van graven

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van veel graven zijn de contactgegevens niet meer bekend of actueel.
Lees verder →
Geertje anneke

Sterk Westerkwartier beëindigt samenwerking met raadslid Geertje Dijkstra-Jacobi

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Onvoldoende basis om als één fractie verder te gaan
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke neemt in theaters afscheid van zijn fans

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Drie weken geleden reed Bauke Mollema zijn laatste koers. Na negentien seizoenen als professioneel wielrenner zette de Zuidhorner er in de Ronde van Lombardije een emotionele punt achter.
Lees verder →
Jeffrey blok gitaar

Succesvolle editie Schaduwband Halloween van Het KunstKwartier!

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
De Schaduwband trad weer op in de bovenzaal van In ’t Holt!
Lees verder →
Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Talero 1 wint kees zuidland ongeslagen

Ttv Talero 1 verstevigt koppositie in 2e klasse

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero heeft een grote slag geslagen door concurrent Tjuchem 3 in het hol van de leeuw met 3-7 te verslaan
Lees verder →