Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kunstwerken Etalageroute Zuidhorn verloot

6 november 2019    Zuidhorn-nieuws
Werken van Margot Brekelmans, Anneke Hoes en Trijnie Wubbolt naar liefhebbers
Winnaar etalageroute kirsten staderman

Aan het eind van de jaarlijkse Etalageroute die Stichting uit de Kunst in samenwerking met Zakenkring Zuidhorn organiseert werd een aantal kunstwerken verloot. Vorig jaar werd begonnen met de verkoop van loten en dit jaar overtrof de verkoop die van vorig jaar! Dit kwam omdat het Stichtingsbestuur tijdens de Kom in Zuidhorn dag aanwezig was met een stand van waaruit de loten werden aangeprezen. Kopers van loten namen gelijk de gelegenheid te baat om de route te lopen. Op de loten kon een kunstwerk naar keuze ingevuld worden.

Er werden werken geloot van Margot Brekelmans, Anneke Hoes en Trijnie Wubbolt. De winnaars hebben een afspraak gemaakt met de kunstenaars. Zij mochten een kunstwerk ter waarde van 350,- uitzoeken. Kirsten Staderman heeft een werk van Trijnie Wubbolt uitgezocht en Anneke Hoes mocht Dirk van der Veur blij maken met een van haar kunstwerken.

De verloting maakt het voor zowel bezoekers als kunstenaars interessant om mee te doen met deze jaarlijkse Etalageroute. De bezoekers maken kans op een kunstwerk naar keuze wat betaald wordt uit de opbrengst van de lotenverkoop. Daarnaast stellen zowel de Stichting uit de Kunst als Zakenkring Zuidhorn een werk beschikbaar.

De samenwerking met de Zakenkring Zuidhorn is gekozen omdat ook zij belang heeft bij “reuring” in het dorp. Niet alleen is er iets bijzonders te zien in de etalages en in de winkels, ook is de opening met uitleg van de kunstenaars over hun werk een leuk evenement in het dorp.

Als kunstenaars interesse hebben om volgend jaar mee te doen kunnen zij zich vast aanmelden via stichtinguitdekunstzuidhorn@gmail.com De route wordt weer in september/oktober georganiseerd.

De trekking gebeurde zaterdag 19 oktober door Notaris Smid in het bijzijn van stichtingsvoorzitter Henk Bakker en bestuurslid Johan Vergonet.

Foto 1: Kirsten Staderman met werk Trijnie Wubbolt  

Foto 2: Anneke Hoes met de prijswinnaar Dirk van der Veur

Foto trekking: Marlies Bosch

Foto 4 : uitleg tijdens opening route

  • Winnaar etalage route-2019
  • Etalagerout-verloting-2019
  • Etalageroute-2019 (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →