Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kunstwerk Cruiming op Rode plein onthuld en overgedragen aan gemeente

25 oktober 2014    Zuidhorn-nieuws
“We doen het maar zoals we zijn”
Onthullingkunstwerk rode plein2 (12)

Een klein gezelschap voor een grote gebeurtenis kun je zeggen.
In een tent op de Overtuinen werden de genodigden ontvangen voor het onthullen van een kunstwerk gemaakt door Ronald A. Westerhuis. Ter gelegenheid van het 45 jarige bestaan van het architectenbureau van Doede Cruiming werd dit kunstwerk geschonken aan de gemeente. Als waardering voor de gemeente die door het goede voorbeeld te geven met de ontwikkeling van de Dorpskom veel ondernemers inspireerde ook te investeren.

Ook het architectenbureau heeft de afgelopen jaren zijn steentje bijgedragen aan de gebiedsontwikkeling en goede en ook de slechte tijden meegemaakt. Denk aan de jaren 70 ( oliecrisis ), de jaren 80 ( 14% rente ) maar ook de tijd dat de bomen tot de hemel groeiden.
Door het schenken van dit kunstwerk wil Cruiming iets terug doen voor de gemeenschap.

Het is een mooi verhaal; Cruiming die iets wil geven, een gemeente die in record tijd dat mogelijk maakt en een kunstenaar die, op het laatste moment zijn voorstel deed, omdat de uitnodigingsbrief daartoe onderop de stapel post belandde.

Het resultaat is een poort naar de toekomst, een start en aankomst, een werk wat uitnodigt aan te raken en om zichzelf in te spiegelen.

Zowel Doede, Jan Oomkes, de voormalig wethouder die er actief bij betrokken was en de kunstenaar spreken van een bijzonder proces om tot deze dag te komen. Een klik tussen mensen om iets moois te maken.

Maar het wordt nog mooier; Kunst is prachtig zegt Doede Cruiming maar er zijn in Nederland ook mensen die daar niet zoveel aan hebben, die het gewoon slecht hebben. Die door oorzaken buiten hun schuld om bij de voedselbank belanden. Kinderen die niet op school zeggen dat ze jarig zijn omdat ze dan moeten trakteren. Dat willen ze wel maar er is geen geld thuis.

Daarom overhandigde hij een cheque twv € 15.000  aan de voedselbank Westerkwartier en 10.000 aan de Stichting Leergelden Westerkwartier.

Een dag met mooie kunst en mooie mensen.

» Meer foto's

» Eerder over dit onderwerp

  • Onthullingkunstwerk rode plein (47)
  • Onthullingkunstwerk rode plein (51)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (6)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (15)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (25)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (28)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (51)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (55)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (60)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (65)
  • Onthullingkunstwerk rode plein2 (69)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →