Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kunstbedrijven Westerkwartier’s “Ratatouille” smaakt naar meer!!

6 juni 2016    Zuidhorn-nieuws
instrumentenpresentatie voor de basisschoolleerlingen in het Westerkwartier
Ratatouillekl

Op zaterdag 21, vrijdag 27 mei en 1 juni stond bij muziekschool Kunstbedrijven Westerkwartier de voorstelling Ratatouille, geschreven door dramadocente Saskia Broertjes, gebaseerd op Walt Disney's computeranimatiefilm, op het menu. In deze voorstelling maakt een delegatie van  docenten, aan de hand van het verhaal, verteld door zangdocent Douwe Kamminga, kennis met de gevarieerdheid aan klanken van de  instrumenten welke (op dit moment!!) aangeboden worden door Kunstbedrijven Westerkwartier om te kunnen leren bespelen.

De docenten die hun instrumenten presenteerden tijdens deze voorstelling waren: Lindy Adema, dwarsfluit, Annemarieke Bos, AMV, dwarsfluit, Mathilde Leemhuis, saxofoon, Heleen Pol,viool, Anne Vos, AMV( en harp tijdens deze voorstelling!), Petra Wielemaker, piano, Arjan van der Boom, cello, Sebastian Demydczuk, drums/slagwerk, Bert van Erk, contrabas, Junior de Fretes,AMV, invaller(s) voor docent Nick Wendels, Roy Hingstman en Guido Roorda, el.gitaar, Durk Krol, hoorn en  Henk Puister, accordeon. Voor onze nestor van de “kookploeg” Bert van Erk is/was het zijn laatste instrumentenpresentatie. Hij heeft zijn “kooklepel” overgedragen aan de arrangeur van deze productie,muzikaal coach “Jem Band”  Robert Bosscher.

 

Op 21 mei 2016 werden de aanwezigen op de  premiere, openbaar- en gratis toegang in de foyer van het Cult.Centrum Zuidhorn, op een perfect “te pruimen” voorgerecht gepresenteerd.

De voortzetting van het “menu”, in de vorm van 2 voorstellingen, was in “de Rank” te Zuidhorn.

Op 1 juni 2016 stond de artistieke kookploeg Kunstbedrijven klaar om in “de Hoeksteen” te Leek, de resterende “cultureel hongerige monden” van de  basisschoolleerlingen in  de gemeenten Marum en Leek te vullen.

Ruim 1200 basisschoolleerlingen, leerkrachten en ouders/verzorgers in de gemeenten Marum,Leek en Zuidhorn hadden zich aangemeld om de voorstelling bij te wonen en  hebben gesmuld van deze vijf voorstellingen!

KunstbedrijvenWesterkwartier is naar aanleiding van dit populaire recept door verscheidende festivalorganisatoren, zoals Podium Nienoord,Culturele Raad Grijpskerk, Cultuur Centrum Zuidhorn,benaderd om nogmaals hun muzikale kunsten ten tonele te brengen....Al met al belooft dit een een smaakvol toetje te worden!!!!!! Check alle media in de regio... en je besteklade, want pollepels enz. moeten mee naar de voorstelling(en)!!!!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →