Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kunst kijken tijdens Etalageroute Zuidhorn

18 september 2022    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Een mooie manier om Zuidhorn te ontdekken”
Etalageroute 2022 (4)

Zaterdagmiddag 17 september was de start van de Kunst in de etalage route Zuidhorn 2022. Rond 13.00 begon na een welkomstwoord van voorzitter Henk Bakker een gezelschap van ruim 20 personen een kunstwandeling vanuit het Cultureel Centrum Zuidhorn.

De wandeling ging door het centrum waar in verschillende winkels kunst wordt getoond. Aanwezige kunstenaars vertelden bij hun werk een en ander over hun werkwijze en motivatie. De ook aanwezige wethouder van cultuur, Bé Schollema toonde zich zeer geïnteresseerd. Hij verrichtte de officiële openingshandeling aan het eind van de route bij Ghebels wijnhandel in de Nieuwstraat. De nieuwbakken wethouder, die het Westerkwartier nog niet door en door kent, was verrast door de diversiteit in het werk. Ook zei hij dat het lopen van de route een uitstekende manier is om Zuidhorn te leren kennen.

Als dank voor zijn aanwezigheid ontving hij een setje loten en een doosje lekkernijen van Dhana Chocolate, het chocolade atelier in Zuidhorn. Edward Wibbens had daar een bijpassende wijn bij gezocht.  Dit in de geest van de opzet van Kunst in de Etalage; Kunst en winkels koppelen en elkaar versterken. Maar ook kunst bekijken laagdrempelig maken.

De route is tot 15 oktober te lopen en ook in de winkels is vaak werk geëxposeerd. Loten, waarmee een werk ter waarde van 350,- gewonnen kan worden zijn te koop bij de deelnemende winkeliers. Ook is daar een gratis plattegrond te verkrijgen.

Kinderkunst
In de hal bij Albert Heijn zijn de werken van verschillende basisscholen geëxposeerd. Voor het tweede jaar zijn zij uitgenodigd door de Stichting om deel te nemen. Het is duidelijk zichtbaar dat de kinderen hun best hebben gedaan.

De etalageroute wordt mede mogelijk gemaakt door sponsor Langewold Beheer, Zakenkring Zuidhorn en WelkomInZuidhorn.nl

 

  • Etalageroute 2022 (5)
  • Etalageroute 2022 (6) kinderkunst
  • Etalageroute 2022 (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Excursie historische kring 2026 (1)

Geslaagde excursie Historische Kring Zuidhorn

07 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
bezoek Paesens-Moddergat, Lauwersoog en borg Verhildersum
Lees verder →
Alex steenbergen

Westerkwartier zet € 2,7 miljoen uit de algemene reserve in om begroting sluitend te maken

07 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Steenbergen gaat werken aan financiële koers
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Gronings Vuur - Wat een reis! ( Filmpje! )

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
De organisatie kijkt met een meer dan goed gevoel terug op de twee uitverkochte speelweekenden in het Westerkwartier
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Informatiebijeenkomsten

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 oktober
Lees verder →
150-jaar-hammingh

150 jaar Hammingh in Garnwerd

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 3 oktober stond Garnwerd in het teken van het 150 jarig jubileum van Café Hammingh.
Lees verder →