Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koploperproject in het Westerkwartier van start

26 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Met o.a. Best Western Hotel Aduard en Buss Ontwerp & Inrichting uit Aduard
Koplopers-wk-foto-brands

Woensdag 19 juli is het Koploperproject duurzaam ondernemen in het Westerkwartier officieel van start gegaan. In dit project werken acht bedrijven en organisaties uit het Westerkwartier een gezamenlijk doel: duurzame winst voor mens, milieu en eigen bedrijf.

Na een succesvol ronde van dit project in de gemeente Zuidhorn vorig jaar, was er bij de gemeenten animo om een tweede ronde van het project te starten met bedrijven uit het Westerkwartierverband. Leekster wethouder Karin Dekker van milieu en duurzaamheidsbeleid opende de bijeenkomst. “Dit project biedt de deelnemers de kans om met elkaar duurzame ontwikkelingen in het Westerkwartier in een stroomversnelling te brengen.”

De bedrijven en organisaties die meedoen aan het Koploperproject zijn: Best Western Hotel Aduard uit Aduard, Buss Ontwerp & Inrichting uit Aduard, Vredewold uit Leek, Loonbedrijf Stuut uit Jonkersvaart, Wold & Waard uit Leek, Wiebe Oldenburger Autoschade uit Nuis, Clondalkin BV uit Grootegast en gemeente Leek.

Met de ondertekening van de deelnemersverklaringen en een fotomoment is het Koploperproject officieel van start gegaan. De deelnemers gaan een jaar lang aan de slag om duurzamer te werken, te innoveren, nieuwe verbindingen te leggen.

Verbinding

Wethouder Dekker over duurzame samenwerkingsvormen in het Westerkwartier: “De gemeente Leek, net als de andere Westerkwartiergemeenten, stopt veel energie en middelen in het leggen van nieuwe, duurzame verbindingen. Door de unieke verbinding te leggen met de Kredietunie Westerkwartier kunnen plannen coöperatief gefinancierd worden. Met de Gebiedscoöperatie Westerkwartier kunnen studenten een rol krijg bij de ontwikkeling van duurzame innovaties. Dit is een project waar wij allen veel baat bij kunnen hebben.”

Het Koploperproject Groningen helpt ondernemers op weg een concrete en praktische invulling te geven aan duurzaam ondernemen. Daarbij valt te denken aan kostenbesparingen op energie, afval en mobiliteit of innoveren met nieuwe duurzame producten en diensten. De vier Westerkwartiergemeenten zijn aanjager van dit project. Meer informatie over dit project is te vinden op http://www.koploperproject-groningen.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Elena vakwedstrijd (4)

Elena uit Zuidhorn hoort nu al bij de landelijke top 8 van mbo-interieurstudenten

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Finale vak wedstrijd interieuradviseurs op 19 en 20 maart 2026 in de Brabanthallen
Lees verder →
Fietshelling (2)

Steigerbouwers plaatsen hellingbanen brug Zuid,- Noordhorn

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De verwachting is het werk in twee dagen is afgerond.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke op weg naar laatste seizoen als profwielrenner

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Eerste week van februari in de Ronde van Valencia
Lees verder →
Tim venekamp sgp

SGP presenteert Tim Venekamp uit Niehove als lijsttrekker in het Westerkwartier

14 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Jonge ondernemer aan het roer bij eerste deelname SGP aan lokale verkiezingen
Lees verder →
Geheugenspel droomtocht visvliet

Niet vergeten: Stemmen op geheugenspel Visvliet

12 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eise Eisinga Droomtocht Visvliet dingt mee aan Kern met Pit prijsvraag
Lees verder →
Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →