Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koopman Transport wil deel failliet De Vries Trans

27 augustus 2009    Zuidhorn-nieuws
VEENDAM/NOORDHORN - Koopman Transport in Noordhorn wil met een deel van het failliete De Vries Transport Groep in Veendam een doorstart maken. Dit is woensdagochtend 26 augustus door de secretaresse van curator

VEENDAM/NOORDHORN - Koopman Transport in Noordhorn wil met een deel van het failliete De Vries Transport Groep in Veendam een doorstart maken. Dit is woensdagochtend 26 augustus door de secretaresse van curator mr. G. Holtz bevestigd. Ook Huisman Transport uit Veendam en MCS uit Meppel gaan de komende drie weken onderzoeken of een overname tot de mogelijkheden behoort. De drie overnamekandidaten staan in de tussenliggende periode garant voor de betalingen van De Vries Transport Groep.

De Vries Transport Groep en De Vries Cargo zijn dinsdag failliet verklaard. Er werken 285 mensen, die worden door de curator ontslagen. Volgens de secretaresse van de curator is onbekend hoeveel chauffeurs Koopman Transport wil overnemen. De doorstartplannen zijn opvallend, want eerder is duidelijk geworden dat Koopman Transport ook last heeft van de kredietcrisis.

"Er hebben zich nog drie andere kandidaten voor een doorstart gemeld. Die willen eveneens delen van het bedrijf overnemen. De curator is in onderhandeling over de doorstart", meldt de secretaresse.

Ondertussen wordt er gewoon gewerkt bij het gesneuvelde De Vries Transport Groep. "De activiteiten gaan door om een doorstart te bespoedigen", vertelt ze tenslotte.

Directeur Edwin de Vries heeft vorige week laten weten dat zijn transportbedrijf in zwaar weer verkeerde. Toen hoopte hij nog dat alles in orde zou komen. Maandag 24 augustus heeft hij een advocaat echter uitstel van betaling laten aanvragen en na onderzoek van de bewindvoerder is een dag later het faillissement uitgesproken. Zover bekend is het doek gevallen, omdat de ING-bank de geldkraan heeft dichtgedraaid.

27-08-2009 © Transport Online | Marcel van der Voort

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →
Sporthopper

Aanbod voor de Sport en Cultuurhopper kan weer geplaatst worden

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Maak aanspraak op het stimuleringsfonds
Lees verder →
Harry hummel

Verhalen van Gronings Vuur: Harry Hummel

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →