Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koopman Transport wil deel failliet De Vries Trans

27 augustus 2009    Zuidhorn-nieuws
VEENDAM/NOORDHORN - Koopman Transport in Noordhorn wil met een deel van het failliete De Vries Transport Groep in Veendam een doorstart maken. Dit is woensdagochtend 26 augustus door de secretaresse van curator

VEENDAM/NOORDHORN - Koopman Transport in Noordhorn wil met een deel van het failliete De Vries Transport Groep in Veendam een doorstart maken. Dit is woensdagochtend 26 augustus door de secretaresse van curator mr. G. Holtz bevestigd. Ook Huisman Transport uit Veendam en MCS uit Meppel gaan de komende drie weken onderzoeken of een overname tot de mogelijkheden behoort. De drie overnamekandidaten staan in de tussenliggende periode garant voor de betalingen van De Vries Transport Groep.

De Vries Transport Groep en De Vries Cargo zijn dinsdag failliet verklaard. Er werken 285 mensen, die worden door de curator ontslagen. Volgens de secretaresse van de curator is onbekend hoeveel chauffeurs Koopman Transport wil overnemen. De doorstartplannen zijn opvallend, want eerder is duidelijk geworden dat Koopman Transport ook last heeft van de kredietcrisis.

"Er hebben zich nog drie andere kandidaten voor een doorstart gemeld. Die willen eveneens delen van het bedrijf overnemen. De curator is in onderhandeling over de doorstart", meldt de secretaresse.

Ondertussen wordt er gewoon gewerkt bij het gesneuvelde De Vries Transport Groep. "De activiteiten gaan door om een doorstart te bespoedigen", vertelt ze tenslotte.

Directeur Edwin de Vries heeft vorige week laten weten dat zijn transportbedrijf in zwaar weer verkeerde. Toen hoopte hij nog dat alles in orde zou komen. Maandag 24 augustus heeft hij een advocaat echter uitstel van betaling laten aanvragen en na onderzoek van de bewindvoerder is een dag later het faillissement uitgesproken. Zover bekend is het doek gevallen, omdat de ING-bank de geldkraan heeft dichtgedraaid.

27-08-2009 © Transport Online | Marcel van der Voort

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →