Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koopman Noordhorn wil werk maken van milieu

23 januari 2011    Zuidhorn-nieuws
Koopman Logistics Group in Noordhorn start een project met het rijden van twee LZV-combinaties (Lange Zware Voertuigen) met daarvoor trekkers aangedreven door een combinatie van groen gas en diesel waarbij een reductie

Koopman Logistics Group in Noordhorn start een project met het rijden van twee LZV-combinaties (Lange Zware Voertuigen) met daarvoor trekkers aangedreven door een combinatie van groen gas en diesel waarbij een reductie van meer dan 40% CO2 uitstoot wordt gehaald.

De transportsector gebruikt voor het vervoer van goederen veelal motorvoertuigen die aangedreven worden op diesel en is daarmee een van de belangrijkste veroorzakers van uitstoot van CO2. Door het intensieve gebruik is de impact op milieu en klimaat groot. Koopman neemt het maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO-beleid) zeer serieus en levert een bijdrage aan de strijd tegen klimaatverandering.

Samen met Smurfit Kappa en Interforest Terminal Rotterdam wordt een uniek concept gestart, namelijk een LZV combinatie met een totaal terreingewicht (gewicht van het ledige combinatie met het geladen gewicht van de goederen) van 57,5 ton in combinatie met een trekkende eenheid aangedreven door groen gas/diesel. Daarmee is Koopman op dit moment de eerste die dit op deze wijze oppakt in deze gewichtsklasse en daarmee een aantal belangrijke milieudoelstellingen behaalt.

Welke milieudoelstellingen worden hiermee bereikt?
» door de nieuwe aandrijving op de trekker een CO2 reductie van meer dan 40%
» door de juiste combinatie van opdrachtgevers een zeer gering aantal lege kilometers
» door een goede combinatie van laadvolume en laadgewicht een optimale inzet

De leverancier van de trekkende eenheid is MAN-dealer Sommerauer Trucks, importeur Pon, die in samenspraak met Koopman dit concept heeft ontwikkeld en ook verder in de markt gaat zetten. Als leverancier van het groene gas zal OrangeGas gaan optreden.

Alle bedrijven behorende tot de Koopman Logistics Group zijn ISO14001-gecertificeerd en hebben volgens de directie oog voor MVO. Zo is er binnen het transport continu aandacht voor brandstofverbruik, benuttingsgraad van voertuigen en reductie van lege kilometers. Koopman proeven uitgevoerd voor bijmenging van alternatieve brandstoffen (PO en aardgas) om de uitstoot van CO2 en NOX terug te brengen.


23-01-2011 Transport Online

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →
Wijn

De perfecte wijnervaring in je eigen wijnkelder

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Een goed glas wijn kan een gewoon diner omtoveren tot een speciale gelegenheid of een rustige avond net dat beetje extra geven.
Lees verder →
Bioscoop kaartje film

Maak van je woonkamer een bioscoop: Tips voor de ultieme filmavond

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De magie van de bioscoop is uniek.
Lees verder →
Zunobri dtsharkema

Zunobri maakt het verschil in de 2e helft

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri is het de zaak om vanaf de eerste minuut dezelfde energie op het veld te leggen als een week eerder in de Quicksilver S.
Lees verder →