Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koopman Noordhorn wil werk maken van milieu

23 januari 2011    Zuidhorn-nieuws
Koopman Logistics Group in Noordhorn start een project met het rijden van twee LZV-combinaties (Lange Zware Voertuigen) met daarvoor trekkers aangedreven door een combinatie van groen gas en diesel waarbij een reductie

Koopman Logistics Group in Noordhorn start een project met het rijden van twee LZV-combinaties (Lange Zware Voertuigen) met daarvoor trekkers aangedreven door een combinatie van groen gas en diesel waarbij een reductie van meer dan 40% CO2 uitstoot wordt gehaald.

De transportsector gebruikt voor het vervoer van goederen veelal motorvoertuigen die aangedreven worden op diesel en is daarmee een van de belangrijkste veroorzakers van uitstoot van CO2. Door het intensieve gebruik is de impact op milieu en klimaat groot. Koopman neemt het maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO-beleid) zeer serieus en levert een bijdrage aan de strijd tegen klimaatverandering.

Samen met Smurfit Kappa en Interforest Terminal Rotterdam wordt een uniek concept gestart, namelijk een LZV combinatie met een totaal terreingewicht (gewicht van het ledige combinatie met het geladen gewicht van de goederen) van 57,5 ton in combinatie met een trekkende eenheid aangedreven door groen gas/diesel. Daarmee is Koopman op dit moment de eerste die dit op deze wijze oppakt in deze gewichtsklasse en daarmee een aantal belangrijke milieudoelstellingen behaalt.

Welke milieudoelstellingen worden hiermee bereikt?
» door de nieuwe aandrijving op de trekker een CO2 reductie van meer dan 40%
» door de juiste combinatie van opdrachtgevers een zeer gering aantal lege kilometers
» door een goede combinatie van laadvolume en laadgewicht een optimale inzet

De leverancier van de trekkende eenheid is MAN-dealer Sommerauer Trucks, importeur Pon, die in samenspraak met Koopman dit concept heeft ontwikkeld en ook verder in de markt gaat zetten. Als leverancier van het groene gas zal OrangeGas gaan optreden.

Alle bedrijven behorende tot de Koopman Logistics Group zijn ISO14001-gecertificeerd en hebben volgens de directie oog voor MVO. Zo is er binnen het transport continu aandacht voor brandstofverbruik, benuttingsgraad van voertuigen en reductie van lege kilometers. Koopman proeven uitgevoerd voor bijmenging van alternatieve brandstoffen (PO en aardgas) om de uitstoot van CO2 en NOX terug te brengen.


23-01-2011 Transport Online

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnaars 2026 cultuur- sportprijs

Hengelclub Noordhorn tweede bij Sportprijs Westerkwartier

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
prachtige bekroning voor club en vrijwilligers
Lees verder →
Hanckemaborg (3)

Provincie verhoogt subsidie voor onderhoud monumenten

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Eigenaren van rijksmonumenten in Groningen kunnen in 2026 rekenen op extra steun voor restauratie en groot onderhoud.
Lees verder →
Winnaars 2026 cultuurprijs

Aafke Hoek, G-stars bowling en Stichting De Hulpkring Leek winnaars Cultuur-, Sport- en Leefbaarheid

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De winnaars van de eerste plek ontvingen 500 euro, de nummers twee ontvingen 300 euro en de nummers drie kregen 200 euro.
Lees verder →
Betten scheiddoos

Wethouder Jeroen Betten overhandigt Scheiddoos aan basisschool De Molenberg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De Scheiddoos van Villa Pinedo helpt kinderen om te gaan met de scheiding van hun ouders.
Lees verder →
Nad daad architecten

Vondsten uit ons verleden krijgen nieuw toekomstbestendig thuis

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Noordelijk Archeologisch Depot (NAD) in Nuis wordt verbouwd.
Lees verder →
Moeder-kind

Landelijke Week van de Pleegzorg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens deze week is er aandacht voor kinderen die nog wachten op een tweede thuis
Lees verder →