Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koninklijke Onderscheiding voor Albert Westerhof

11 februari 2024    Zuidhorn-nieuws - Sport
Op het gebied van dovenjudo is hij een internationale wereldster. Hij is Ridder in de Orde van Oranje Nassau geworden
Albert westerhof lintje 2024

Burgemeester Ard van der Tuuk heeft vrijdagavond 9 februari een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan Albert Westerhof. Dit deed de burgemeester in dorpshuis ‘t Spectrum, Sebaldeburen. Albert Westerhof (1987) wordt Ridder in de Orde van Oranje Nassau.

Albert Westerhof uit Kornhorn is doof en is een absolute internationale wereldster op het podium van de dovenjudo. Hij in nu in de nadagen van zijn carrière en wil nog meedoen aan het WK in april. Albert zet zich daarnaast ook in om de lokale jeugd te trainen en te coachen.

Prijzen
Albert Westerhof heeft naast EK’s en WK’s ook vier keer meegedaan aan de Deaflympics. Na de Olympische spelen en de Paralympische Spelen, zijn de Deaflympics het grootste multi-sportevenement ter wereld. Met zo'n 4500 deelnemers en meer dan 100 deelnemende landen. Een selectie van zijn prijzen:

- Deaflympics: 1e in 2022 (Brazilië), 3e in 2017 (Turkije), 5e in 2023 (Bulgarije), 1e in 2009 (Taiwan).

- WK: 3e in 2021 (Frankijk), 1e in 2016 (Turkije), 1e in 2012 (Venezuela), 3e in 2008 (Frankrijk).

- EK: 1e in 2023 (Bulgarije), 3e in 2015 (Armenië), 1e in 2007 (Frankrijk).

Sinds de Koninklijke Nederlandse Doven Sport Bond (KNDSB) is opgericht in 1926, is Albert Westerhof de enige sporter die zich zowel Europees Kampioen, als Wereldkampioen als Deaflympics Kampioen mag noemen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →
Groninger swim challenge zeno (2)-001

ZENO ploeg zwemt 50 km voor het goede doel!

31 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Al om 4:30 in het water voor een barre estafette zwemtocht van 50 kilometer
Lees verder →
Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Opening ccz seizoen 2026 (1)

Genieten van muziek en messenwerpers bij seizoensopening CCZ

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
En Bingo op de koop toe!
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →