Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Koninklijke Erepenning voor 100-jarige Bicycle Showband Crescendo Opende

23 februari 2022    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Van doodnormale dorpsfanfare naar wereldberoemde act
Kom-in-zuidhorn-feest-2018

Dit jaar bestaat de Bicycle Showband Crescendo uit Opende 100 jaar. Ter ere hiervan heeft burgemeester Ard van der Tuuk de Koninklijke Erepenning uitgereikt op woensdag 23 februari 2022 rond 21.00 uur in het BaronTheater in Opende.

De Koninklijke Erepenning is een ereteken dat kan worden verleend aan verenigingen, stichtingen of instellingen dan wel aan sportverenigingen. Het symboliseert het respect en de waardering die de Koning heeft voor bijzondere verdiensten van de ontvanger. Alleen de Koning kan de Erepenning toekennen, welke strikt op naam van de ontvangende instantie is. De begiftigde vereniging heeft het recht op briefpapier of gedrukte stukken van de onderscheiding in woord en/of beeld melding te maken. (Bron: koninklijkhuis.nl).

Bicycle Showband Crescendo uit Opende startte net zoals vele showbands als een doodnormale dorpsfanfare. In 1922 werd Crescendo opgericht als een zittende fanfare. Rond 1960 ging Crescendo over van een zittende fanfare naar een marcherend muziekkorps. Op 1 april 1973 stapten twee leden met hun instrumenten op de fiets en al snel was het Wielrijderskorps geboren waardoor Crescendo wereldberoemd is geworden.

Hoogtepunten
Door de jaren heen heeft Bicycle Showband Crescendo veel hoogtepunten gekend. Er waren optredens in Turkije,Maleisië en Hong Kong.

Onlangs traden ze op in Noorwegen op het Landesfestival en 22 augustus vertrekken ze naar Moskou om deel te nemen aan het Spasskaya Tower Festival.

 

Tijdens de lustrumeditie van het Kom in Zuidhornfeest in 2018 was een van de hoogtepunten het optreden van de Bicycle Showband Crescendo uit Opende. Op een ‘s ochtends vol getekend plein tijdens het eerste WK Stoepkrijten voerden zij een spetterende show op.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →